ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
به مناسبت دهه فجر، پروژه های بندر انزلی با اعتباری بالغ بر 735 میلیارد ریال افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانودی استان گیلان، مهندس حسین چراغی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های بنادر و دریانوردی گیلان با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: توسعه اقتصاد دریا محور بنادر استان در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و عمل به اقتصاد مقاومتی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر انزلی خبرداد و افزود: ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر انزلی یازده میلیون تن در سال بوده است که در طرح توسعه بندر و برنامه ریزی های انجام شده این میزان به ۱۷میلیون تن خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه اولین و بزرگترین مارینای کشور در راستای شکوفایی گردشگری دریایی و توسعه صنعت توریسم دریایی در بندرانزلی احداث می‌شود یادآور شد: در سال‌های اخیر برای افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی حرکت رو به رشدی داشتیم و در راستای تراز مثبت حرکت کرده  و در رتبه ‌بندی بنادر شمال کشور در سال 95 با 35 درصد رشد عملکرد به رتبه نخست دست یافتیم.

چراغی با بیان اینکه با افتتاح پروژه های بندر انزلی برای ۹۲۰ نفر غیر مستقیم و ۴۶۰ نفر مستقیم شغل ایجاد می شود تصریح کرد: اسکله شماره یک و دو با اعتبار ۳۲ میلیارد، سیلو غلات ۱۵ هزار تنی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و پانصد و اجرای طرح توسعه خشکی، انبار ترانزیت سرپوشیده به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع، انبار CFS به مساحت ۶ هزار متر مربع با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد تومان اعتبار، به بهره برداری می رسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به افتتاح اسکله شماره یک و دو جدید در بندرانزلی گفت: برای ساخت دو اسکله از علم روز استفاده شده بهره گرفته شده و برای ۴۶۰ نفر مستقیم و ۹۲۰ نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته بندرانزلی در مبحث تخلیه و بارگیری دچار افول شدیدی شد یادآور شد: با همت کارکنان و رهنمودهای استاندار توانستیم پس از گذشت چندین سال حرکت رو به رشد و مثبتی را صورت دهیم و عنوان نخست بنادر شمال کشور را بدست آوریم.

چراغی متذکر شد: امید است با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته با ارائه خدمات بهتر و تنوع بخشیدن به کالاها بتوانیم عنوان نخست خویش را در سال آتی نیز حفظ کنیم.

 

 

دکتر نجفی استاندار گیلان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص کمک به رونق اقتصادی و توسعه حمل و نقل کشور و استان گیلان، افتتاح پروژه‌ها را نوید بسیار خوبی در استان دانست و تصریح کرد: باید زیرساخت‌ها را افزایش دهیم و بندرانزلی باید در زیبایی شاخص باشد زیرا ظرفیت لازم در این شهر وجود دارد.

وی گفت: همواره از مدیران انتظار می‌رود که براساس آمار و ارقام صحبت کرده و در برابر اعمال خود پاسخگو باشند و اینها از توفیقات دولت تدبیر و امید و در نهایت نظام است و باید ارزش‌ها را حفظ کرده به طوری که در عمل و کار و تلاش و سلامت نمود داشته باشد.

نجفی با اشاره به اینکه این انقلاب را مردم به دست ما دادند و باید ترویج و افتخار کنیم، بیان کرد: شهرستان بندر انزلی در زیرساخت‌های گردشگری استعدادهای خوبی دارد و فعالیت منطقه آزاد و بنادر و دریانوردی مکمل یکدیگر بوده و باید در توسعه و افزایش رشد و کیفیت آن تلاش کرده و اقتصاد دریامحور در دستور کار قرار گیرد.

  

 

حسن خسته بند نماینده مردم شریف بندرانزلی در ادامه مراسم افتتاح پروژه های بندر انزلی با بیان اینکه این شهرستان در دو بخش تجارت دریامحور و گردشگری ظرفیت های قابل توجهی دارد یادآور شد: اداره بنادر قلب اقتصادی انزلی است و از مدیرکل بنادر گیلان بابت اقدامات سازنده صورت گرفته تشکر می کنم.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از صنعت دریایی و گردشگری یادآور شد: دریانوردی و صنعت کشتی سازی، احیای تالاب انزلی به عنوان زایشگاه ماهیان می‌تواند در بخش توریسم کمک شایانی به شهرستان کند.

خسته بند با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی یک نعمت بوده که با حمایت مرحوم آیت الله رفسنجانی ایجاد شد، افزود: باید از پتانسیل منطقه آزاد استفاده کنیم و همچنین با احداث کارخانه کشتی سازی در حوزه استراتژیک در دریا حضور موثر داشته باشیم.

وی در انتها با تقدیر از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در استان گیلان تصریح کرد: تجربه دو قرن بنادر و سرمایه منطقه آزاد می تواند نقش مثبتی در اقتصاد گیلان و کشور داشته باشد و ما نمایندگان این موضوع را پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانودی استان گیلان، استاندار، عضو هیئت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نماینده مردم انزلی در  مجلس، امام جمعه شهرستان و دیگر مسئولین استانی و محلی در این مراسم حضور داشتند.

افتتاح
منلاطیبر
تغابلغتلبتعغبل

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان |
کد خبر : ۳۷,۹۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید