پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
بهره برداری از کارخانه روغن کشی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است
جهانگیری معاون اول رئیس جمهور طی سخنانی در آیین بهره برداری از فاز نخست کارخانه روغن کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، بهره گیری از این کارخانه را گامی مهم در عمل به اقتصاد مقاومتی و ایجاد امنیت غذایی در کشور برشمرد.

تأمین نیاز روغن خوراکی کشور و کشورهای همجوار

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، جهانگیری در آیین بهره برداری از کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) همزمان با سی و هشتمین سالگرد دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: بهره برداری از کارخانه روغن کشی که با همکاری بخش خصوصی و سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده و گامی مهم در راستای حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود تولید دانه های روغنی در داخل کشور،  ضمن واردات مواد اولیه، از کنجاله آن برای تأمین خوراک دام مورد نیاز کشور استفاده شده و از روغن خوراکی  آن برای صادرات به  کشورهای همجوار از جمله عراق که حجم بسیار بالایی از ما تقاضا داشتند، استفاده می شود.

ضرورت حمایت از بخش خصوصی

معاون اول ریاست جمهوری در ادامه افزود: گرچه وزارت جهاد کشاورزی برنامه های متعددی برای افزایش تولید انواع دانه های روغنی در داخل کشور دارد، اما تا آن زمان با واردات مواد اولیه به کشور، زمینه برای تولید فرآورده های مختلف، ایجاد ارزش افزوده و صادرات مجدد، با بهره برداری از این کارخانه مهیا می شود.

وی با اشاره به لزوم اهتمام به تولید کننده داخلی و مصرف کالای ایرانی  به مثابه ی یک امر مهم افزود: با اهمیت دادن به نقش بخش خصوصی و تولید کننده داخلی، باید شرایط مساعد برای تقویت و حمایت از نقش آنان در اقتصاد ملی را فراهم آوریم.

جهانگیری تصریح کرد: تلاش جدی مردم و مسئولان برای این است که ایران از هر نظر به یک کشور مهم و تاثیرگذار تبدیل شود که در بسیاری از بخش ها؛ جایگاه خوبی، به رغم مخالفت ها و  سنگ اندازی ها به دست آورده ایم.

وی در تشریح موفقیت های کشورمان بیان داشت: طی روزهای گذشته بود که مجامع بین المللی اعلام کردند ایران هجدهمین اقتصاد دنیا است. همچنین اعلام کردند که کشور ما هفتمین قدرت نظامی دنیا است و از نظر دانش فناوری نانو تکنولوژی رتبه ۶ و از نظر علم رتبه ۱۶ را دارد. ایران در هر زمینه ای جایگاه مناسبی دارد هرچند که اعتقاد داریم رتبه های ما باید بیشتر از این باشد که به همت ملت بزرگ ایران با تدابیر اندیشیده شده و برنامه ریزی های صحیح در راستای توسعه کشور و همیاری بخش خصوصی این کشور به رشد و توسعه خوب و با سرعت می رسد.

 

دولت با جدیت پیگیر مسائل مردم است

معاون اول ریاست جمهوری تصریح کرد: مطمئنا در مقطع فعلی با مشکلاتی مواجه هستیم و باید کارهای جدی انجام شود. در سال های گذشته تعداد افراد جویای کار محدود بودند ولی در دو سال اخیر بیش از یک میلیون نفر متقاضی کار به بازار مراجعه کرده است.

 وی در ادامه گفت: موج فارغ التحصیلان دانشگاهی که سالانه حدود ۹۰۰ هزار نفر هستند به سمت بازار برای کار می آیند. به نظر می رسد وضعیت درآمد مردم در این سال ها افت پیدا کرده ولی باید کارهای لازم را در زمینه بهبود معیشت آنها انجام دهیم.

جهانگیری بیان کرد: آب امروز به یکی از محدودیت های توسعه ایران تبدیل شده و بخش وسیعی از کشور بر اثر خشکسالی های متعدد با کمبود جدی منابع آب تبدیل شده و آب به یکی از منابع محدودکننده تبدیل شده که به مدیریت مصرف در بخش کشاورزی و شرب نیاز داریم.

وی افزود: محیط زیست به یکی از مسائل اصلی محدودکننده تبدیل شده و مردم اذیت می شوند و باید برنامه ریزی جدی تری داشته باشیم. در سال های اخیر ریزگردها به ویژه در خوزستان مردم را اذیت می کند و دولت باید با جدیت بیشتری به کانون های ریزگرد توجه کند.

اهتمام به بهره گیری از ظرفیت های بالقوه در استان خوزستان

استاندار خوزستان در آیین بهره برداری از کارخانه روغن کشی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) طی سخنانی ضمن تبیین جایگاه، اهمیت و مزیت استان خوزستان به لحاظ منابع، آب ، کشاورزی، نفت و گاز ، صنعت و دریانوردی، بر لزوم توجه و اهتمام بیشتر دولتمردان به منظور رفع مشکلات استان تأکید نموده و از خدمات و رسیدگی های دولتمردان طی سال های اخیر برای رفع محرومیت ها و کمبودها با اجرای پروژه های متعدد عمرانی و توسعه ای تشکر نمود.

شریعتی با اشاره به راهبرد دولت در توسعه و رشد همه نقاط کشور، تدوام حضور دولتمردان در استان خوزستان را بشارت دهنده ی گسترش حمایت های ویژه ی دولت از استان خوزستان برشمرده و اظهار امیدواری کرد با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های استان، زمینه ی رشد و توسعه  بیشتر این استان فراهم گردد.

در ادامه مراسم، جهانگیری و هیأت همراه ضمن بازدید از بخش های مختلف کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس، با ساز و کار فعالیت های خط های تولیدی این کارخانه بزرگ از نزدیک آشنا شده و دکمه ی شروع این کارخانه را فشردند.

یاد آور می شود کل طرح سرمایه گذاری برای احداث این کارخانه با برخورداری از سه خط تولید به ظرفیت هر کدام دو هزار تن، در چهار باب سوله به مساحت 34 هزار متر مربع، به همراه 63 مخزن به ظرفیت  132 هزار تن  و 48 سیلو  به ظرفیت 400 هزار تن، زمینه ی لازم برای خودکفایی کشور در زمینه ی  تولید روغن خوراکی و کنجاله خوراک دام را در آینده فراهم خواهد نمود.آیین بهره برداری#1 2آیین بهره برداری#1 3حاشیه آیین بهره برداری 6
حاشیه آیین بهره برداری 5
حاشیه آیین بهره برداری 4
حاشیه آیین بهره برداری 2

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۵۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۳۷,۹۲۵
کلیدواژه ها: کارخانه روغن کشی 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید