ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
امضای تفاهم نامه فی مابین نیروی دریایی سپاه و سازمان بنادر و دریانوردی
تفاهم‌نامه همکاری جست‌وجو و نجات و مقابله با آلودگی نفتی در دریا بین سازمان بنادر ودریانوردی و نیروی دریایی سپاه پاسداران منعقد شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در حاشیه بهره برداری از 15 پروژه فنی و دریایی با حضور سردار علی فدوی فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سعید نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم نامه ای در راستای مباحث زیست محیطی و جستجو و نجات دریایی منعقد شد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری جست‌وجو و نجات و مقابله با آلودگی نفتی در دریا اظهار داشت:اقتدار نیروهای نظامی در صحنه‌های مختلف کاملا مشخص است و در این عرصه نیروی دریایی سپاه پاسداران و نیروی دریایی ارتش فعالیت‌های خاصی را بر عهده دارند.

سعید‌نژاد افزود: ما به نمایندگی از دولت ایران اعمال حاکمیت در عرصه آب‌های تحت حاکمیت را انجام می‌دهیم، بنابراین باید از تمام امکانات موجود برای این اعمال حاکمیت استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در راستای مشخص شدن نقاط مشترک و همکاری دقیق تر تفاهم‌نامه‌ای در چارچوب جستجو و نجات دریایی و مقابله با‌ آلودگی نفتی در دریا بین سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه تنظیم شد و به امضا رسید.

سعید‌نژاد افزود: سازمان بنادر به عنوان نماینده حاکمیت وظیفه ملی و جهانی دارد که از آب‌های سرزمینی در راستای حفاظت از محیط زیست حمایت کند و این جزو تکالیف ما به عنوان یکی از اعضای سازمان جهانی دریانوردی است.

معاون وزیر و شهرسازی در پایان یاد آور شد: در ارتباط با حفظ محیط زیست دریا تجهیزاتی داریم و از امکانات ارگان‌های دیگر نیز استفاده می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران نیز با بیان اینکه فعالیت های مشترکی از قبل ما بین سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی سپاه وجود داشت گفت: امضای این تفاهمنامه برای مستحکم و نظامند شدن فعالیتهای فی ما بین این دو ارگان صورت پذیرفته است.

سردار علی فدوی بر لزوم صیانت از آبهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران  تاکید داشت و گفت: تمامی ارگان هایی دریایی در راستای مباحث محیط زیست دریایی اغماض و مماشاتی با متخلفین نخواهد داشت.

۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۷:۵۸
کد خبر : ۳۸,۱۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید