اولین نشست کارگروه ملی اجرایی سازی موافقتنامه سه جانبه ترانزیتی چابهار برگزار شد
اولین نشست کارگروه ملی اجرایی سازی موافقتنامه چابهار با حضور مدیرعامل محترم سازمان و جمعی از مدیران و مسئولین سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی،‌وزارت امورخارجه،‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،‌شرکت راه آهن،‌گمرک، ‌منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار، مرزبانی ناجا و سایر نهادهای ذیربط،‌در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار گردید.

در این نشست مهندس سعیدنژاد، ‌مدیرعامل محترم سازمان و مهندس اسلامی، معاون محترم امور بندری و مناطق ویژه و نمایندگان سایر ارگان ها و نهادها به بیان دیدگاه ها و نکته نظرات خود در خصوص اهمیت بندرچابهار و مشکلات موجود و راهکارهای اجرایی سازی موافقتنامه پرداختند. در نهایت مقرر گردید کمیته ای متشکل از نمایندگان هر یک از نهادهای ذیربط تشکیل گردیده و این کمیته به  بررسی موضوعات مختلف در حوزه بندرچابهار و موافقتنامه مذکور و مرتفع نمودن مشکلات پیش روی بپردازد.

لازم به ذکر است متن  این موافقتنامه تحت عنوان "موافقتنامه تاسیس دالان حمل و نقل و ترانزیت بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران،‌ هندوستان و افغانستان" موسوم به موافقتنامه سه جانبه ترانزیتی و به اختصار”موافقتنامه چابهار“در سوم خرداد ماه سال 1395 و با  حضور رؤسای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و نخست وزیر هند به امضای وزرای حمل و نقل سه کشور رسید.

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۴۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۸,۴۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید