ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
بازدید ژنرال زلمی ویسا والی قندهار افغانستان در راس هیأتی اقتصادی از طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار
ژنرال زلمی ویسا والی ایالت قندهار افغانستان در رأس هیاتی اقتصادی از طرح و توسعه بندر شهید بهشتی و تجهیزات بندری چابهار بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی ،این بازدید با هدف شناسایی ظرفیت های بندر چابهار، امکانات و تجهیزات بندری، فرصتهای سرمایه گذاری و توسعه همکاری های اقتصادی در زمینه های واردات، صادرات و ترانزیت کالا  از مسیر بندر چابهار صورت پذیرفت.

بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در نشست با هیأت عالی رتبه قندهار با بیان جایگاه و موقعیت جغرافیایی ویژه چابهار ضمن تشریح مزیت ها و قابلیت های بندر چابهار اظهار داشت : بندر چابهار فاکتور اصلی توسعه روابط تجاری و پل ارتباطی افغانستان به کشورهای حوزه اقیانوس هند، دریای عمان، خلیج فارس و شرق آفریقا است.

ایشان در ادامه اظهار داشت : بندر چابهار نزدیک ترین، کم هزینه ترین و امن ترین مسیر برای انتقال کالاهای ترانزیتی افغانستان می باشد؛ وی در این خصوص تخفیفات بندر چابهار در عوارض بندری، تخلیه و بارگیری، هزینه های انبارداری و تخفیفات اختصاصی را از اقدامات تسهیل ترانزیت برای تجار برشمرد. آقایی تبدیل بندر چابهار به منطقه ویژه اقتصادی، بهره مندی از سبد تسهیلات تشویقی و ایجاد خطوط مستقیم کشتیرانی را سه فاکتور مهم جهت کاهش هزینه و زمان بیان نمود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ضمن معرفی تجهیزات فعلی بندر که سال گذشته از شرکت لیبهر آلمان خریداری گردیده از ورود پارت دوم تجهیزات از شرکت کالمار فنلاند در روز 23 شهریور ماه امسال خبر داد.

آقایی در ادامه خاطرنشان ساخت : ترانزیت 600 هزار تن سنگ مرمر از افغانستان به گوانجوی چین از طریق بندر چابهار و ترانزیت گندم اهدایی کشور هند به افغانستان نقطه عطف و موید رونق ترانزیت از مسیر چابهار می باشد.

 در ادامه معاون امنیتی انتظامی استانداری ضمن برشمردن مزایای مسیر چابهار عنوان کرد با توجه به تأکیدات استاندار محترم سیستان و بلوچستان تشکیل کارگروه مشترک حمل و نقل ایران و افغانستان، همکاری در کاهش هزینه های سوخت و تشکیل کمیسیون ویژه راه اندازی خط زرنج-چابهار در دستور کار قرار داده شده است.

 وی امکانات ترمینال یخچالی را یکی از قابلیت های بندر چابهار در ترانزیت میوه جات و محصولات کشاورزی افغانستان معرفی نمودند که با نصب تجهیزات X-RAY در درب های  بندر چابهار تسریع در ورود و خروج کالا علی الخصوص کالاهای فاسدشدنی، این زنجیره کامل تر خواهد شد.

ژنرال زلمی ویسا والی قندهار در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی، همکاری های دوسویه و  افزایش مبادلات تجاری، اقتصادی در جهت منافع دو کشور را خواستار و در جهت افزایش مناسبات تجاری اظهار امیدواری کرد.

شایان ذکر است هیأت همراه والی قندهار متشکل از رئیس توسعه شهری قندهار، مشاور مقام ولایت، معاون اتاق تجارت و صنایع ولایت قندهار، معاون اتاق تجارت ولایت قندهار، جمعی از تجار افغانستان، نماینده دفتر وزارت خارجه افغانستان در قندهار و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در افغانستان بوده که در این بازدید معاون امنیتی و انتظامی استانداری نیز هیأت مذکور را همراهی می نمود.

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۷:۰۹
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۶۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید