ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
در حاشیه نشست کشور های صاحب بندر در  آمریکای مرکزی صورت گرفت:دیپلماسی دریایی ایران در پاناما
در حاشیه نشست کشور های صاحب بندر در خلال رویداد موازی روز جهانی دریانوردی در پاناما، محمد راستاد ، معاون وزیر راه و شهرسازی ایران با مارک گروبارزیک وزیر اقتصاد دریایی لهستان ، خورخه برکت پیتی وزیر امور دریایی پاناما و کی تاک لیم دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی دیدار و گفت و گو کرد .

استقبال از تفاهم نامه دریایی – بندری با لهستان

به گزارش روابط عمومی و امور تشریفات ، در دیدار مارک گروبارزیک  وزیر اقتصاد دریایی لهستان با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران ، موضوعات مختلف از جمله انعقاد تفاهم نامه دریایی- بندری و شناسایی گواهینامه های دریانوردان مطابق با مفاد اصلاحات مانیل ۲۰۱۰ به کنوانسیونSTCW  مورد مذاکره قرار گرفت. وزیر اقتصاد دریایی لهستان از مقامات ایرانی برای بازدید از صنایع کشتی سازی کشور متبوعش دعوت نمود.

0 3

برنامه ریزی برای ممیزی ایران از مراکز آموزش دریایی پاناما

همچنین بنا به دعوت وزیر امور دریایی پاناما، دیدار و مذاکره دو جانبه ای بین  خورخه برکت پیتی، و محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد. در این نشست طرفین ضمن تبادل نظر در خصوص موضوعات کلان دریایی، پیرامون انعقاد تفاهم نامه همکاری دریایی بندری و ممیزی از مراکز آموزشی پاناما به منظور شناسایی دو جانبه گواهینامه های دریانوردان مذاکره نموده و توافق لازم برای برنامه ریزی ممیزی طرف ایرانی از مراکز آموزش دریایی پاناما به عمل آمد.

بازدید از آبراه مهم پاناما

بر اساس این گزارش ، هیات ایرانی شرکت کننده در مراسم موازی روز جهانی دریانوردی در پاناما سیتی ،  از کانال  مهم پاناما نیز دیدن کردند .
آبراه پاناما که در جریان یکی از بزرگ‌ترین و دشوارترین پروژه‌های مهندسی در جهان احداث شده ، از جمله مهم‌ترین گذرگاه های دریایی باشد.کانال پاناما با طول ۷۷ کیلومتر یک مسیر آبی در کشور پاناما است که اقیانوس اطلس را به اقیانوس آرام متصل می‌کند. این کانال از سرتاسر تنگه‌ی پاناما می‌گذرد و مجرای کلیدی برای تجارت بین المللی به شمار می‌رود.

 

0 2  

تاکید بر استفاده بیشتر از متخصصان دریایی ایران در پروژه های "آیمو"

معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار جداگانه با کی تاک لیم ، دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی ، ضمن تشریح آخرین برنامه ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتقای ایمنی دریانوردی و حفاظت از محیط زیست دریایی، بر ضرورت استفاده بیشتر از نیروهای انسانی دریایی متخصص ایران در پروژه های ظرفیت سازی دریایی آیمو تاکید کرد . همچنین متعاقب دعوت رسمی به عمل آمده از دبیر کل آیمو برای شرکت در مراسم بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس آیمو که در شهریور ماه ۱۳۹۷ در ایران برگزار خواهد گردید، آقای راستاد خواهان حضور آقای لیم در این مراسم شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور تشریفات سازمان بنادر و دریانوردی،  در مراسم موازی روز جهانی دریانوردی در پاناما با حضور وزرا و معاونان دریایی و بندری کشور های صاحب بندر ،حول موضوع « توانمند سازی و برنامه های همکاریهای فنی آیمو و چالش های موجود برای حفظ دریانوردان فعال در دریا و جذب افسران و نیروهای کارآمد دریایی» و « امنیت دریانوردی و امنیت سایبری در دریا و اقدامات به عمل آمده در سطح جهانی و ملی برای مبارزه با دزدی و سرقت مسلحانه علیه کشتی ها » بحث و تبادل و نظر شد .

بین ایران و پاناما ب

تشریح نقش ایران در تامین امنیت دریایی کشتی ها
در جریان این مراسم محمد راستاد ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهادهایی برای استفاده بهتر از منابع و برنامه کمک های فنی آیمو ارایه کرد و علاوه بر این، اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریایی برای کشتیهای تحت پرچم و حتی با پرچم خارجی در آبهای پرخطر به لحاظ امنیتی و نیز نقش چشمگیر ایران در تامین امنیت سایبری و تهیه مفاد دوره امنیت دریانوردی توسط کشورمان را برشمرد.

 0 1

۱۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹,۹۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید