هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
تاکید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی بر ضرورت توسعه همه جانبه بندر نوشهر
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی بر ضرورت توسعه همه جانبه و استفاده از ظرفیت های بالقوه بندر تاریخی نوشهر تأکید کرد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران ، محمد راستاد روز دوشنبه اول آبان ماه در مراسم امضای تفاهم نامه سه پروژه مهم سرمایه گذاری در بندر نوشهر با اعلام این مطلب افزود : همه باید تلاش کنیم این بندر تاریخی به جایگاه شایسته خود دست پیدا کند .

       وی با اشاره به اینکه امروز شاهد امضای سه پروژه مهم سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی در بندر نوشهر هستیم خاطر نشان کرد : این امر موجب رونق بیش از پیش بندر نوشهر و افزایش سهم بندر در حمل و نقل دریایی خواهد شد.

      مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه پروژه های سرمایه گذاری باید صادرات محور باشد افزود: خوشبختانه پروژه های جدید سرمایه گذاری در بندر نوشهر به صادرات توجه ویژه دارند و این امر علاوه بر ایجاد اشتغال ، موجب ایجاد مزیت رقابتی برای بندر نوشهر و جذب بازار در کشورهای حوزه دریای خزر خواهد شد .

      وی افزود : راه دسترسی و پسکرانه بندری از نیازهای ضروری بندر نوشهر است که امیدواریم با همکاری و حمایت های همه جانبه مسئولان شهرستانی عملیات اجرایی آن برای رونق بندر و تسهیل در رفت و آمد درون شهری و کاهش معضلات اجتماعی آغاز شود .

     راستاد از آمادگی مجموعه سازمان بنادر برای سرمایه گذاری در زمینه زیر ساخت های مورد نیاز دربندر نوشهر خبر داد و گفت : امیدواریم  با حضور و مشارکت جدی بخش خصوصی شاهد رونق بیش از پیش بندر نوشهر باشیم .

      در ابتدای این مراسم سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران به ارائه گزارشی از سرمایه گذاری های انجام شده در بندر نوشهر طی سالیان اخیر پرداخت و خواستار مساعدت همه جانبه مسئولان برای توسعه همه جانبه بندر نوشهر شد .

      حجت الاسلام والمسلمین مشایخ امام جمعه و علی شادمان فرماندار شهرستان نیز طی سخنانی با اشاره به نقش بندر نوشهر به عنوان تنها مرکز اقتصادی غرب استان ، خواستار مساعدت لازم برای رفع چالش های فرا روی توسعه این بندر شدند.

      در ادامه دکتر قاسم احمدی لاشکی ضمن قدردانی از توجه ویژه مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی به بندر نوشهر گفت : با احداث آزاد راه تهران شمال نقش و جایگاه ممتاز بندر نوشهر به خاطر نزدیکی به پایتخت و مراکز مهم صنعتی بیش از پیش نمایان خواهد شد لذا همه باید برای ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز بندر تلاش کنیم .

      محمد علی حسن زاده عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی نیز ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری های جدید در بندر نوشهر شاهد رونق بیش از پیش این بندر مهم در شمال کشور باشیم .

      در ادامه با حضور مسئولان و مقامات کشوری و محلی و نمایندگان شرکت های سرمایه گذار، سه تفاهم نامه سرمایه گذاری در زمینه احداث خطوط لوله و مخازن نگهداری فرآورده های نفتی ، ایجاد پایانه مشترک صادرات مواد غذایی و مسافری و احداث خطوط لوله و مخازن روغن خوراکی در بندر نوشهر با اعتباری بالغ بر  400 میلیارد تومان به امضای مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مدیران عامل شرکت های سرمایه گذار رسید .

۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۵:۰۳
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۰۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید