استاندار هرمزگان و نماینده شرق استان از بندر تاریخی تیاب بازدید  کردند/ گام های بلند سازمان بنادر برای احیای میراث دریایی تمدن هرموز کهنه
استاندار هرمزگان با همراهی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان طی سفری به شهرستان میناب، از بندر چندمنظوره تیاب بازدید کردند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، دکتر فریدون همتی با همراهی "سید مصطفی ذوالقدر" نماینده مردم میناب، رودان، سیریک و جاسک در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران ارشد اجرایی استان و همچنین مقامات محلی شهرستان میناب از بخش های مختلف بندر تاریخی تیاب بازدید کرد.

در جریان این بازدید، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گزارشی در خصوص آخرین وضعیت توسعه این بندر چندمنظوره را برای نماینده عالی دولت در استان و هیأت همراه تشریح کرد.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: بندر تیاب با سابقه 140 سال استقرار گمرک و بیش از 14 قرن پیشینه نقش آفرینی در تجارت دریایی از جمله باسابقه ترین بنادر تجاری و بازرگانی ایران محسوب می شود.

وی همچنین ضمن اشاره به مهم ترین اقدامات سازمان بنادر برای رونق بخشی و احیای این بندر تاریخی طی چند سال اخیر گفت: در حال حاضر فاز دو لایروبی این بندر با حجم کل 300 هزار متر مکعب و ایجاد دیواره سنگی حوضچه آن در دست اجراست که با لایروبی 100 هزار متر مکعب، پیشرفت 35درصدی پروژه را شاهد هستیم.