استاندار هرمزگان مطرح کرد: بندر تاریخی تیاب با رویکرد تجاری و گردشگری دریایی رونق می گیرد
استاندار هرمزگان با بیان اینکه به همت سازمان بنادر و سایر دستگاه ها، تیاب به بندری فعال و پررونق تبدیل خواهد شد، گفت: در کنار فعالیت های تجاری، باید برای رونق گردشگری دریایی در خور زیبای تیاب نیز اقدام شود.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان که به میزبانی اداره بندرتیاب از توابع شهرستان میناب برگزار شد، اظهار داشت: توسعه سواحل و افزایش تراکم جمعیت در مناطق ساحلی جنوب کشور به ویژه در سواحل مکران مورد همواره تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی تصریح کرد: باید استعدادهای موجود در این مناطق را به خوبی شکوفا کنیم و برنامه دولت نیز این است که منویات رهبر معظم انقلاب را تحقق بخشد.

 

به گفته همتی، با اقدامات خوب صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و استقرار دستگاه هایی همچون اداره بندر، گمرک، قرنطینه گیاهی، استاندارد، بهداشت و سایر دستگاه های مربوطه، بندر تیاب که از بنادر تاریخی منطقه است، دوباره فعال خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ و اجرای آئین نامه کالای ملوانی در هرمزگان، فعالیت های تجاری در بندرتیاب نیز رونق خواهد گرفت.

همتی با تاکید بر اینکه می توان از کمک و همراهی مردم در مبارزه با قاچاق استفاده کرد، بیان داشت: برنامه و دستور کار ما باید مقابله با باندهای اصلی و بزرگ قاچاق باشد.

وی خواستار تسریع و تسهیل رویه های صادرات کالا از بنادر و گمرکات هرمزگان شد و افزود: صادرکنندگان نباید در بندر و گمرک دچار معطلی شوند و نیاز است اشکالات و نواقص موجود در این زمینه رفع شود.