ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
اعتلای نام ایران به عنوان ارائه دهنده خدمات علمی دریایی
حضور علمی و تخصصی افسران کنترل و بازرسی در کارگاه تخصصی کارشناسان کنترل و بازرسی تفاهم نامه اقیانوسه هند اعتلای نام ایران به عنوان ارائه دهنده خدمات علمی دریایی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، پیرو برگزاری اجلاس بیستم تفاهم نامه کنترل و بازرسی اقیانوس هند در کشور مالدیو، سهمیه لازم جهت اعزام دو نفر از افسران کنترل و بازرسی ادارات کل هرمزگان و  خوزستان به عنوان فراگیر و یکی از افسران متخصص کنترل و بازرسی را جهت تدریس به همراه  تیم مدرسان استرالیایی و فرانسوی جهت کارگاه  فوق بدست آورند. مهیا شد.

بنا بر این گزارش، برای دومین بار از افسران کنترل و بازرسی فنی و ایمنی کشتی های  جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدرس بین المللی کنوانسیون های دریایی در پنجمین  سمینار  کارشناسان کنترل وبازرسی تفاهم نامه اقیانوس هند انتخاب گردیده است.

 این سمینار از تاریخ 22 الی 26 آبان ماه  (17-13 نوامبر) باحضور فراگیرانی از کشورهای ایران ، هند ، آفریقای جنوبی، بنگلادش ، کنیا ، ماداگاسکار ، مالدیو و میانمار در بمبی هند برگزار گردید. کارشناس مسئول کنترل و بازرسی بندر امام خمینی مسئولیت تدریس کنوانسیون های SOLAS , STCW‌و BWM در این کارگاه تخصصی برعهده داشتند.

حضور افسران ایرانی به عنوان مدرس کارگاه های تخصصی بین المللی کنترل و بازرسی کشتی ها در جهت اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور ارائه دهنده خدمات علمی در همایش های بین المللی برای مرجع دریایی کشور بسیار با اهمیت  است.

برگزاری کارگاه فوق و انتخاب مدرسان ایرانی پیرو برگزاری موفق سمینار تخصصی بین المللی کنترل و بازرسی در مرداد ماه سال 95 به میزبانی ج.ا.ایران در بندر شهید رجایی با حضور فراگیرانی از تمامی 9 تفاهم نامه  بین المللی کنترل و بازرسی باهمکاری سازمان بین المللی دریانوردی و همچنین چهارمین  کارگاه تخصصی کنترل و بازرسی در کشور مالدیو  و حضور دو تن از افسران با سابقه  ایرانی بعنوان  مدرس در آن کارگاههای تخصصی مسبوق به سابقه است.

از آنجا که تا پیش از این تدریس کلیه دوره ها  و سمینارهای کنترل و بازرسی تفاهم نامه ی منطقه ای اقیانوس هند توسط اساتید کشورهای استرالیا ،‌ژاپن و فرانسه صورت می گرفت، این رویداد گامی در جهت بهره گیری از توان نیروهای بومی کشور های عضو به شمار می آید.

لازم به ذکر است  پس از برگزاری این سمینار ، دبیر کل تفاهم نامه اقیانوس هند طی نامه ای به سازمان بنادر و دریانوردی از همکاری مستمر جمهوری اسلامی ایران  قدردانی کرده  و رضایت کامل خود را بر اساس بازخورد  فراگیران  از نحوه تدریس و ارائه مدرس اعزامی اعلام نمودند.

 

۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۹
مرکز روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۵۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید