ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
تجارت دریایی؛ زمینه  همکاری مشترک ایران و مالزی/ هیات بلند مرتبه سرمایه گذاری  مالزی به ایران می آید
در نشست مشترک نمایندگان سازمان بنادر و هیات مالزیایی، زمینه های توسعه روابط ترانزیتی و تجارت دریایی دو کشور بررسی شد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، روز گذشته هیات مالزیایی متشکل از فعالان حوزه دریایی و بندری و بخش خصوصی، جهت آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری و توسعه همکاری های دو جانبه و مشارکت بخش خصوصی در زمینه های مستعد سرمایه گذاری، در تهران با معاونین و مدیران سازمان بنادر دیدار و گفتگو داشتند.

این دیدار که با هدف طرح مسائل و پرسش های مالزیایی ها و تشریح امکانات و مزایایی تجارت دریایی و ترانزیت کالا از ایران برگزارشده بود، مقدمه سفر یک هیات بلند پایه سرمایه گذاری، در آینده نزدیک را فراهم کرد.

  تسریع توسعه همکاری های بین المللی در دوره مدیریت جدید سازمان

عبدالله جعفری؛ رئیس هیات ایرانی و نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست گفت: با آغاز دوره مدیریت جدید سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه روابط و همکاری های تخصصی در عرصه بین المللی با تاکید بیشتری در حال پیگیری است.

وی افزود: در این چشم انداز،  کشورهای آسیایی و آسیای جنوب شرقی که دارای تشابه فرهنگی هستند، مانند کشور مالزی که در صنعت دریانوردی جهان، جایگاه خوبی دارد در اولویت همکاری ها قرار گرفتند.

 در نشست مشترک نمایندگان سازمان بنادر

 

آغاز ارتباط دریایی و بندری ایران و مالزی پس از 15 سال

 رئیس هیات ایرانی اظهار کرد: این نشست، آغاز ارتباط لجستیک، حمل و نقل بندری و همکاری های تخصصی بندری و دریایی دو کشور بعد از 15 سال است که با هدف رفع ابهامات و زمینه سازی برای توسعه همکاری ها است.

بازدید هیات مالزیایی از بندر شهید رجایی

وی ادامه داد: هیات مالزیایی در سفر 4 روزه خود به تهران از سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان سرمایه گذاری خارجی و گمرک بازدید می کند و در نهایت با سفر به بندر شهید رجایی با امکانات، محوطه های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای آشنا می شود.

جعفری ضمن تشریح موقعیت استراتژیک ترانزیتی ایران در منطقه گفت:در این نشست جایگاه سازمان بنادر به عنوان مرجع رسمی دریایی کشور و بنادر مهم و بین المللی ایران به مالزیایی ها معرفی شد .

حمل و نقل ترکیبی؛ مورد توجه مالزیایی ها

رئیس اداره ترانزیت و موافقتنامه های سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: روش های حمل و نقل ترکیبی ، جزو علایق و مسائل هیات مالزیایی بود که تمام امکانات در این زمینه برای آنها تشریح شد. از جمله اینکه زمان و هزینه ترانزیت از بندر شهید رجایی و چابهار و میزان صرفه جویی در وقت و مخارج تبیین شد.

وی ادامه داد: در بنادر شمالی نیز توافقنامه های همکاری ایران، آذربایجان و روسیه به اطلاع هیات مالزیایی رسید.سازمان بنادر و دریانوردی با کشورهای متعددی در حال رایزنی است و با حضور در جلسات و نشست های مختلف داخلی و بین المللی به دنبال معرفی هر چه بهتر مزایای بنادر ایران و جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه و رونق مضاعف تجارت دریایی کشور است.

 

 

 

 

 

  

۲۴ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۲۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۰,۹۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید