هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
یخ قابل اشتعال در مکران صحت ندارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشف یخ قابل اشتعال در سواحل مکران صحت ندارد.

بهروز آقایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی درباره احتمال وجود یخ قابل اشتعال در سواحل مکران افزود:پس از بررسی های انجام شده تا کنون هنوز مدرک و منبعی مبنی بر وجود یخ قابل اشتعال در سواحل مکران یافت نشده است و کشف این منابع در حال حاضر مورد تایید نیست. این خبر بیشتر در رسانه های بین المللی بازتاب داشت و در آن رسانه ها نیز بر احتمال کشف گاز و یخ قابل اشتعال در دریای چین تاکید شده بود.

 هفته گذشته اخباری در رسانه ها مبنی بر احتمال وجود یخ قابل اشتعال در مکران نتشر شد که توجه فعالان دریایی و محیط زیست را جلب کرد.

در رسانه های داخلی آمده بود که محققان پاکستانی و چینی نشانه‌هایی را درآب‌های منطقه مکران بدست آورده‌اند که حاکی از وجود یخ قابل اشتعال به عنوان یک منبع انرژی دراین منطقه است.

شایان ذکر است یخ قابل احتراق ترکیبی از متان و کریستال های یخ گاز و آب در دمای پایین و فشار بالا، شرایطی شبیه کف دریا، است. پیش بینی می شود ذخایر یخ قابل احتراق در زمین دو برابر ذغال سنگ، نفت و گاز است.

چند ماه پیش، آسوشیتدپرس خبر داد زمین شناسان مرکز تحقیقات زمین شناسی چین موفق شدند در دریای چین جنوبی یخ قابل اشتعال استخراج کنند و بدین ترتیب چین نخستین کشوری است که به این شیوه گاز استخراج می کند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۴۰۷
کلیدواژه ها: مکران یخ قابل اشتعال 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید