ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
یخ قابل اشتعال در مکران صحت ندارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشف یخ قابل اشتعال در سواحل مکران صحت ندارد.

بهروز آقایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی درباره احتمال وجود یخ قابل اشتعال در سواحل مکران افزود:پس از بررسی های انجام شده تا کنون هنوز مدرک و منبعی مبنی بر وجود یخ قابل اشتعال در سواحل مکران یافت نشده است و کشف این منابع در حال حاضر مورد تایید نیست. این خبر بیشتر در رسانه های بین المللی بازتاب داشت و در آن رسانه ها نیز بر احتمال کشف گاز و یخ قابل اشتعال در دریای چین تاکید شده بود.

 هفته گذشته اخباری در رسانه ها مبنی بر احتمال وجود یخ قابل اشتعال در مکران نتشر شد که توجه فعالان دریایی و محیط زیست را جلب کرد.

در رسانه های داخلی آمده بود که محققان پاکستانی و چینی نشانه‌هایی را درآب‌های منطقه مکران بدست آورده‌اند که حاکی از وجود یخ قابل اشتعال به عنوان یک منبع انرژی دراین منطقه است.

شایان ذکر است یخ قابل احتراق ترکیبی از متان و کریستال های یخ گاز و آب در دمای پایین و فشار بالا، شرایطی شبیه کف دریا، است. پیش بینی می شود ذخایر یخ قابل احتراق در زمین دو برابر ذغال سنگ، نفت و گاز است.

چند ماه پیش، آسوشیتدپرس خبر داد زمین شناسان مرکز تحقیقات زمین شناسی چین موفق شدند در دریای چین جنوبی یخ قابل اشتعال استخراج کنند و بدین ترتیب چین نخستین کشوری است که به این شیوه گاز استخراج می کند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۱,۴۰۷
کلیدواژه ها: مکران یخ قابل اشتعال 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید