ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
آغاز مطالعات توسعه‌ای ۱۲ بندر با رویکرد بازآفرینی شهری/ طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی ۵ استان در دستور کار/بندر چمخاله به بنادر گردشگری کشور افزوده می شود/تعریف پروژه های ملی برای توسعه گردشگری
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:مطالعات توسعه ای ۱۲ بندر با رویکرد بازآفرینی شهری و تعامل بندر با شهر آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،محمدرضا اله‌یار درباره اهم برنامه‌هایی که سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه مهندسی در سال جدید دستورکار دارد، افزود: شروع عملیات اجرایی زیرساخت‌های( لایروبی،تاسیسات و جاده دسترسی) مجموعه بندری نگین با هدف اینکه بتوان فعالیت های تجاری بندر بوشهر را گسترش داد در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد:مطالعات توسعه‌ای ۱۲ بندر در راستای تعامل شهر و بندر و بازآفرینی شهر و بندر آغاز شده است و در نظر داریم تا با این راهکار تعاملات و تعهدات بین شهر و بندر را بیشتر کنیم. در عین حال مشخص خواهد شد که در چه موضوعاتی شهر می‌تواند به بنادر کمک کند و متقابلا بنادر می‌توانند چه خدماتی به شهرهای ارایه دهند.

اله‌یار خاطرنشان کرد: در حوزه مربوط به زیرساخت‌های گردشگری که دستور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر است توسعه زیرساخت‌های آن در دستور کار قرار گرفته است. در این ارتباط پروژه‌های در سطح ملی با مجموعه مستقل برای هرکدام از طرح‌ها پیش‌بینی شده است که امیدواریم با سرعت عملیاتی شود.در این میان قرار است بندر چمخاله در شمال کشور در حوزه گردشگری تفریحی فعال شود.

وی نصب ۹ اسکله تفریحی در بنادر جنوب کشور را از اقدامات قابل توجه سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۹۷ برشمرد و افزود: در حوزه تجهیزات، ۱۲ دستگاه جرثقیل دروازه‌ای (گنتری کرین) در بندر شهیدرجایی است که هم اکنون مراحل مونتاژ آن سپری می‌شود، نصب خواهد شد. تحقق این موضوع یکی از مواردی است که در فضای پسابرجام اتفاق افتاد و ما در این فضا توانستیم تجهیزات را خریداری کنیم. در کنار آن ۱۵ دستگاه ترانس تینر، مراحل مونتاژ را طی می‌کنند تا به بنادر کشور بیایند.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی اذعان داشت:در رابطه با مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در سال ۹۶ طرح تدقیق مدیریت یکپارچه منطقه ساحلی هرمزگان به جمع‌بندی رسید؛ طرحی که مقدمه توسعه پایدار و متوازن استان هرمزگان خواهد بود. این طرح هم‌اکنون آماده طرح در شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران است. به موازات آن طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر نیز در حال انجام است که در نیمه مطالعات آن هستیم.

اله‌یار تصریح کرد: در سال ۹۷ طرح تدقیق مناطق ساحلی سه استان شمالی کشور را در دستور کار داریم که این نیز یکی از موضوعاتی است که در نظر داریم در سال پیش رو به سرانجام برسانیم.طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی پنج استانِ هرمزگان، بوشهر، مازندران، گلستان و گیلان در دستورکار سازمان بنادر قرار دارد و برخی نیز در شرف تصویب است.

 

/ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰
کد خبر : ۴۲,۰۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید