ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
شفاف سازی قراردادها در دستور کار سازمان بنادر/اجرایی شدن فاز ۲ طرح جامع بنادر بازرگانی کشور/ شهر و بندر نباید جدا از یکدیگر عمل کنند/ طرح پروژه های تحول آفرین در دستور کار قرار می گیرد/ با کمترین هزین
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری شفاف سازی فرآیندهای دستور پرداخت و قراردادها تحت عنوان "مدیریت و کنترل پروژه" در دستور کار قرار می گیرد.

محمد رضا اله یار درباره شفاف سازی قراردادها و پرداخت ها  به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی سازمانی پروژه محور است، بنابراین باید بر اساس قواعد و اصول رایج در دنیا عمل کند. یکی از فعالیت های که در سال 96 کلید خورد و در سال جاری هم در دستور کار قرار خواهد گرفت بحث مربوط به شفاف سازی فرآیندهای دستور پرداخت و قراردادها می باشد که تحت عنوان "مدیریت و کنترل پروژه" مطرح می شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر حرکت پرشتابی در "مدیریت و کنترل پروژه"  آغاز شده که بر اساس آن مرکز مدیریت پروژه ها و پیمان رسیدگی در سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده است. همچنین سامانه جامع مدیریت پروژه نیز مدنظر قرار گرفته است که با لحاظ تاریخ تعیین شده، صورت وضعیت در کمترین زمان ممکن به صورت الکترونیکی صادر می شود.

 

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: اثرات طرح یاد شده در مدتی که آغاز شده قابل مشاهده است و امیدواریم همه پروژه‌های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۷ از این مسیر طی شود، موضوعی که موجب تعدیل هزینه ها و جریمه ها خواهد شد.

 

گردشگری دریایی یکی از وظایف مهم سازمان بنادر است

اله یار خاطرنشان کرد: مساله دیگری که در سال جاری به آن خواهیم پرداخت، توجه به زیرساخت های گردشگری است.گردشگری دریایی یکی از وظایف مهم سازمان بنادر و دریانوردی در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی به شمار می آید چرا که توسعه گردشگری دریایی موجب خواهد شد بسیاری از مشکلات کشور در بخش اقتصادی و اجتماعی و به طور ویژه اشتغال زایی حل شود.

 

وی درباره فعالیت دیگری که سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری دنبال خواهد کرد، یادآور شد: وظیفه دیگری که در سال گذشته کلید خورد و در سال جاری با سرعت بیشتری ادامه پیدا می کند، فاز ۲ طرح جامع بنادر بازرگانی کشور است. فاز یک این طرح انجام شده است و باید نقشه ای برای سایر بنادر تهیه شود.

 

آغازپروژه مطالعاتی تعامل شهر و بندر

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی با بیان اینکه تعامل شهر و بندر موضوع دیگری است که در گذشته کمتر به آن توجه شده است و باید بین این دو تعادلی برقرار شود، چراکه هر کدام نسبت به دیگری وظیفه ای دارند گفت: پروژه مطالعاتی این طرح آغاز شده و امیدواریم مطالعات خود را به صورت عملیاتی پیش ببریم و سالانه مشخص کنیم چه وظایف و انتظاراتی بین شهر و بندر برقرار است تا تعامل بیش از گذشته ایجاد شود و این دو جدای از یکدیگر عمل نکنند.هفته گذشته نیز اولین جلسه مشترک برای تعامل شهر و بندر برگزار شد.

 

توجه بیش از پیش به بخش نگهداری

وی افزود: از دیگر برنامه های سال جاری توجه بیش از پیش به دارایی های سازمان بنادر و دریانوردی در بخش نگهداری است. طرحی در قالب پروژه های تحول آفرین در سال جاری در دستور کار قرار می گیرد تا براساس آن مدیریت تجهیزات و ابنیه در قالب یک سیستم و ساختار پیش برود و به نحو مطلوب نگهداری و مدیریت صورت گیرد، اتفاقی که موجب خواهد شد با کمترین هزینه به نگهداری تجهیزات، تاسیسات و ابنیه دست پیدا کنیم.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۰:۵۴
کد خبر : ۴۲,۱۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید