هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
طی سفر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بندرامام خمینی(ره) مطرح شد؛
برخورداری بندرامام خمینی(ره) از مزیت های غیرقابل رقابت و منحصر به فرد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه برنامه های سفر خود به منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) طی دیدار با اعضای شورای اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با دستاوردهای کارشناسان این اداره کل در حوزه های فاوا، عملیاتی و فنی آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در این نشست چندتن از کارشناسان این اداره کل، طی مباحث جداگانه ای به طرح موضوعات متنوع  کارشناسی و اقدامات انجام شده در این خصوص در مجتمع  بندری امام خمینی(ره) پرداختند.

هوشمندسازی در بنادر و مزایای بهره گیری از این فن آوری و توانمندی و اقدامات صورت گرفته در این مجتمع بندری از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

        طرح امکان سنجی حذف پایلوت در آبراه خور موسی مبحث دیگری بود که توسط یکی دیگر از کارشناسان این اداره کل مطرح شد که مزایا و مهم ترین نتایج حاصل از آن با هدف کاهش هزینه ها  و ارتقا ایمنی ضمن بررسی جوانب مختلف حقوقی و فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

        طرح شناسایی عوامل مؤثر بر استرس شغلی کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان عنوان مبحث بعدی بود که طی این نشست مطرح شد که هدف از آن شناسایی وضعیت سلامت روان کارکنان و دستیابی به اطلاعات علمی جهت برنامه ریزی بود.

        سامانه پایش عملیات بندری در  فرآیند حمل و نقل داخلی در خصوص کالاهای اساسی (غلات) در منطقه ویژه اقتصادی  بندرامام خمینی(ره)، اهداف و مزایای آن، مبحث دیگری بود که توسط یکی از کارشناسان معاونت امور بندری مطرح و بر لزوم اجرای این مبحث جهت بهره گیری از مزایای آن تاکید شد.

        مدیریت دارایی های فیزیکی مبحث کارشناسی بعدی بود که در جلسه شورای اداری  اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با حضور مهندس راستاد توسط کارشناش معاونت فنی و نگهداری این اداره کل مطرح شد.

   

رهنمودهای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جمع اعضای شورای اداری بنادر خوزستان

                                                      

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوری درجمع اعضای شورای اداری  بیان داشت:  من به خودم بابت داشتن همکارانی که علاوه بر دغدغه های جاری، با ایده های خلاقانه به دنبال طرح های نو می روند و با تعصب نسبت به سازمان خود می اندیشند، تبریک می گویم. ارائه های مطرح شده  در این نشست به ویژه درخواست های کارشناسان برای پایلوت شدن بندرامام خمینی(ره) در سطح بنادر را قابل تقدیر می دانم.

علاقه و همتی که در بین کارکنان این اداره کل  و بخش خصوصی فعال در بندرامام خمینی(ره)، برای مکانیزه سازی و ایجاد ارزش افزوده انجام می شود، بسیار ارزشمند است.خروجی و راه حل های به دست آمده در طرح های تحقیقاتی در زمینه صیانت از سرمایه انسانی سازمان، باید مورد توجه قرار بگیرد. دستاوردهای بسیار خوبی در بندرامام خمینی(ره) حاصل شده، که می تواند برای دیگر بنادر نیز مفید واقع شود و در این زمینه تبادل تجارب صورت بگیرد.

        مهندس راستاد  در ادامه افزود: برای ارتقای کیفیت خدمات در بنادر، باید نرخ های عملیاتی  افزایش یابد و این امر مستلزم پایش مکرر است. برگزاری موفقیت آمیز مناقصه پایانه کانتینری در بندرامام خمینی(ره) از اقدامات شایسته ای بود که اخیرا صورت گرفت.کیفیت صادرات مواد معدنی نیاز به توجه جدی دارد و می باید دنبال در  کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ارتقا عملکرد صادرات مواد معدنی اقدام بشود. چیدمان روبناها و زون های بندری  در این مجتمع بزرگ بندری  به مهندسی مجدد نیاز دارد. برای بهبود نرخ عملیاتی باید به سمت اصلاح روبناهای بندری و زون مختلف آن حرکت کرد.

        وی با اشاره به نتایج مباحث جلسه ی مشترک با شورای معاونین این اداره کل خاطر نشان ساخت: لایروبی آبراه خورموسی، استمرار خارج سازی مغروقه ها و ارتقای کیفیت علائم راهنمایی از فرآیند های ضروری است که می باید برای ارتقای کیفیت خدمات دریایی دنبال شود. همه آحاد فعال در حوزه مدیریت سواحل را باید نسبت به مقررات و الزامات مدیریت سواحل و نقش و جایگاه کلیدی سازمان بنادر و دریانوردی  آگاه کرد.

        معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن ابراز خرسندی از تکاپو و پویایی نیروهای کارشناسی این مجتمع بزرگ بندری  بیان داشت: بندرامام خمینی(ره) بارها ثابت کرده از مزیت های غیر قابل رقابتی نسبت به دیگر بنادر کشور برخوردار است؛ همجواری صنعت و بازرگانی و نقش محوری در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی موجب شده این بندر از جایگاه بسیار مهم و متفاوتی نسبت به بنادر کشور برخوردار باشد.

گفت و شنود با اعضای شورای اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و بررسی مشکلات و مسائل مطرح شده توسط آنان از دیگر بخش هایی بود که مهندس راستاد در بخش پایانی  نشست  شورای این اداره کل به آن پرداخته و رهنمودهایی را  به منظور بررسی بیشتر موارد مطروحه و رفع آن در ستاد بیان کرد.


بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 63
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 62
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 61
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 60
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 58
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 57
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 56
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 55
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 54
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 53
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 52
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 51
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 50
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 49
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 48
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 47
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 46
بازدید هیأت عامل از بندرامام خمینی(ره) 45  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۲۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۲,۴۵۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید