ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
بهره برداری از 2 دستگاه مکنده غلات در بندر شهید بهشتی چابهار / تا پایان سال جاری 6 مکنده غلات آماده افتتاح می شود / همکاری ایران و آلمان در ساخت تجهیزات استراتژیک
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: 2 دستگاه مکنده غلات با تکنولوژی آلمان که در کارخانه ماشین سازی اراک تولید شده است تا پایان ماه جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی با اشاره به قراردادی که سال گذشته برای تامین 8  دستگاه مکنده غلات امضا شده بوده، افزود: 2 دستگاه مکنده غلات با ظرفیت تخلیه 600 تن بر ساعت خردادماه به بهره برداری می رسد و 6 دستگاه دیگر تا پایان سال جاری آماده افتتاح می شود.

 

وی ادامه داد: از مزایای تجهیزات یاد شده راه اندازی با موتور دیزل ژنراتور داخلی و برق اسکله است. این دستگاه از قدرت مانور بالایی برخورداراست به گونه ای که با چرخش 180 درجه چرخ ها حرکت سریع در جهات مختلف را ممکن و عملیات تخلیه و بارگیری کالای فله، تسریع پیدا می کند.

 

آقایی با بیان اینکه تکنولوژی 8 دستگاه مکنده غلات از کشور آلمان است و در کارخانه ماشین سازی اراک تولید شده است، تصریح کرد: با ساخت سازه اصلی دو دستگاه مکنده در سال گذشته در کارخانجات ماشین سازی اراک و با توانمندی صنعتگران داخلی و با انتقال قطعات به بندر چابهار، عملیات مونتاژ آن از اسفند ماه 96 آغاز شدکه تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی افزود: ساخت قطعات دودستگاه مکنده غلات توسط صنعتگران داخلی و با تکنولوژی روزدنیا همکاری های صنعتی دو کشور ایران و آلمان در ساخت تجهیزات استراتژیک کشور را افزایش داده است.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: ارتفاع این تجهیزات 35 متر و طول بوم آنها نیز تا 35 متر می باشد. این مکنده ها قابلیت تخلیه کشتی های 150 هزار تنی را دارد. این تجهیزات پیشرفته مجهز به جرثقیل 16 تنی برای انتقال تجهیزات جانبی به خن کشتی ها می باشند و سیستم بوم تلسکوپی عمودی و افقی، عملیاتی بهینه و دسترسی به تمامی زوایای انبار کشتی ها را امکان پذیر کرده است.

۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۴
کد خبر : ۴۲,۴۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید