شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

تاکید اعضای اتاق بازرگانی کشور ترکمنستان برای انجام فعالیتهای اقتصادی در بندر چابهار

تاکید اعضای اتاق بازرگانی کشور ترکمنستان برای انجام فعالیتهای اقتصادی در بندر چابهار
عضو اتاق بازرگانی ترکمنستان به همراه هیاتی متشکل از اعضای شرکتهای فعال در زمینه صادرات و واردات کالا، در جریان سفر به چابهار ضمن بازدید از زیر ساختها و تجهیزات بندر شهید بهشتی چابهار با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کردند.

 آقای کریم اکمامدوف با بیان فرصتها و پتانسیل های بندر چابهار تاکید کرد چابهار از سالیان دور مورد توجه کشور ترکمستان بوده و نگاه ترکمنستان به ارسال کالا و محصولات به اقصی نقاط دنیا از طریق چابهار خواهد بود.

وی گفت اعتقاد داریم که زیرساختهای ایجاد شده در بندر چابهار فرصت بی نظیری برای ایفای نقش کشورهای آسیای میانه خصوصا کشور ترکمنستان در معادلات تجاری با کشورها ایجاد کرده است و در گام نخست در حال برنامه ریزی برای صادرات محموله های 120هزار تنی از طریق بندر چابهار هستیم. در ادامه مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ضمن معرفی امکانات و زیرساختهای ایجاد شده در بندر؛ خاطر نشان کرد استراتژی ساخت و توسعه بندر چابهار اتصال کشورهای همسایه خصوصا کشورهای CIS و افغانستان به آبهای آزاد می باشد.

آقایی با اشاره به آغاز فعالیتهای ترانزیتی از طریق بندر چابهار طی 4 ماه گذشته تاکید نمود آمادگی لازم برای استقبال سرمایه گذاران کشور ترکمنستان جهت سرمایه گذاری در پروژه ساخت انبار سیلو و کارخانه های فرآوری کالا در بندر چابهار وجود دارد.

شایان ذکر است با توجه به محدودیتهای کشورهای CIS و افغانستان در دسترسی به آبهای آزاد؛ ترانزیت کالا از بندر چابهار از نظر زمان و هزینه به صرفه خواهد بود بطوریکه در چهار ماه گذشته 4 هزار و 720 دستگاه کانتینر پر به وزن 110 هزارتن از طریق بندر چابهار به کشور افغانستان ترانزیت گردیده است.

ترکمنستان2  

۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۲