شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

ثبت رکورد تخلیه و بارگیری 35 هزار تن کالا ظرف یک روز در بندر چابهار

ثبت رکورد تخلیه و بارگیری 35 هزار تن کالا ظرف یک روز در بندر چابهار
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: با ایجاد زیر ساختها، تامین تجهیزات و مدیریت نُرمهای تخلیه و بارگیری برای اولین بار حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار از مرز 35 هزارتن در یک روز گذشت.

حسین شهدادی معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ضمن اعلام این خبر افزود: طی دو روز گذشته کشتی کانتینری پرارین بزرگترین کشتی کانتینری که تاکنون در بندر چابهار پهلو گرفته وارد این بندر گردید.
وی افزود: این کشتی به طول 240 متر و عرض 33 متر با ظرفیت 3300
TEU کانتینر می باشد که پس از بارگیری از بنادر شرق دور و هندوستان وارد بندر چابهار و 762 دستگاه کانتینر از محموله کشتی مذکور ظرف کمتر از 30 ساعت در این بندر تخلیه گردید.
شهدادی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تجهیزات تخلیه و بارگیری مناسب و تخفیفات قابل توجه در حقوق، عوارض و هزینه های وارده به کشتیها، آمادگی لازم برای ارایه خدمات پهلوگیری و تخلیه و بارگیری به خطوط مستقیم کشتیرانی به بندر چابهار فراهم گردیده است.

شایان ذکر است با جابجایی خطوط انتقال لوله از اسکله های قدیمی بندر شهید بهشتی به اسکله شماره 5 این بندر، امکان پهلوگیری کشتی از ظرفیت 30 هزارتن به 80 هزارتن افزایش یافته است که با ورود کشتی با آبخور 10 متر طی روز گذشته عملیات تخلیه شناورها در اسکله مذکور آغاز گردید.

وی افزود طی هفته گذشته نیز تجهیزات مجتمع های پتروشیمی با وزن هر نگله 353 تن در بندر شهید بهشتی تخلیه گردید.

کشتی پرارین2

کشتی نفتی  

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۴۲۳