توضیحات مدیرکل بنادر هرمزگان در خصوص محموله موسوم به گازوییل قاچاق/بخش عمده محموله با عنوان "روغن سنگین" رفع توقیف و صادر شده است
در پی انتشار خبری مبنی بر "کشف سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در مخازن اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان"، مدیرکل بنادر این استان به ارایه توضیحاتی در راستای شفاف سازی جزییات این خبر پرداخت.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" طی مصاحبه ای با خبرگزاری صداوسیمای مرکز خلیج فارس در این رابطه اظهار داشت: محموله مورد اشاره پس از انجام تشریفات قانونی با اجازه گمرک وارد منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی شده و در مخازن نگهداری فرآورده های نفتی متعلق به بخش خصوصی مستقر در بندر خلیج فارس ذخیره شده بود.

وی با شفاف سازی بیشتر این موضوع افزود: این خبر که با عنوان کشف سه میلیون لیتر گازوییل قاچاق در رسانه ها مطرح شده، به محموله ای مربوط می شود که تحت عنوان روغن سنگین اواخر اردیبهشت ماه سال جاری به مخازن نگهداری متعلق به شرکت های بخش خصوصی با رعایت تشریفات قانونی تحویل داده شده و مورد ظن نیروی انتظامی قرار گرفت.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی های واصله، بخش عمده ای از این محموله در همان روزهای نخست، رفع توقیف شده و توسط صاحب کالا با انجام تشریفات قانونی مربوطه، به کشتی بارگیری و صادر شده است.

وی با اشاره به تعاملات و همکاری های یگان حفاظت بندر شهید رجایی با نیروی انتظامی خاطرنشان کرد:  مقدار باقی مانده این محموله نیز هم اکنون توسط مراجع ذیصلاح در حال بررسی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تمامی پایانه ها و مخازن نگهداری فرآورده های نفتی مستقر در بندر شهید رجایی، دارای مالکیت غیردولتی و متعلق به بخش خصوصی است و سرمایه گذاران متعهد به اجرای دقیق الزامات قانونی منطقه ویژه و رعایت ضوابط گمرک و دستوالعمل های ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان گفت: این اداره کل مبارزه با هر گونه قاچاق کالا در محدوده بنادر تحت حاکمیت را ارجح امور خود دانسته و همواره تلاش داشته با همکاری مراجع مربوطه در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات جدی و موثری را به انجام رساند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۱۱
کد خبر : ۴۲,۷۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید