مانور دریایی مقابله با مواد خطرناک و سمی در بندر چابهار برگزار شد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: رکورد کم سابقه جابجایی بار در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۹۷/ انتقال کالاهای اساسی سهم استان های شرقی کشور از طریق بندر چابهار/ انجام شش سال فعالیت شبانه روزی برای احداث بندر چابهار دریافت قسط اول ۳۰۰ میلیارد تومانی برای خط آهن چابهار- زاهدان تا چند روز آینده/ خط آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/جایگاه ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در رونق سواحل مکران/تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار تبادل کالایی بندر چابهار با 10 کشور در 11 ماه گذشته/عدم محدودیت سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار ضرورت احیا و توسعه صنعت لنج سازی در سیستان و بلوچستان/لزوم راه اندازی مسافرت های دریایی بین بندر چابهار با بنادر داخلی و خارجی/ جاده های پرترافیک استان در اولویت 2 بانده شدن پیام تبریک مدیرکل بنادر و‌ دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز دانشجو افتتاح 2.5 کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راه بندر چابهار؛ در ردیف بنادر تراز برتر/راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار – مسقط از پایان آذر ماه/ وجود مدرن ترین ترمینال مسافری دریایی کشور در بندر چابهار کسب رتبه برتر توسط بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در اجلاس استانی نماز
امیرآباد می تواند پیشران توسعه شمال کشور باشد
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که حمل و نقل دریایی مهم ترین را ه برای بازرگانی در کشور ما انتخاب شده است، گفت: ما سهم خوبی در تولید داریم، اما سهم قابل توجهی در صادرات نداریم.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی؛علی محمد شاعری اظهار کرد: کشوری که بخواهد که در حوزه اقتصاد اثرگذار باشد حتما باید در صادرات حرفی برای گفتن داشته باشد و صادرات توسعه چیدا نمی کند مگر این که تولید روی افزود: در تولید محصولات کشاورزی در دنیا سرآمد هستیم و تولیدات ما در حوزه هایی مثل مرکبات، سیب، کشمش، خرما، زعفران، داروهای گیاهی، محصولات دامی مثل گوشت سفید و تخم مرغ سرآمد است. به لحاظ بسته بندی هم گام های اساسی را برمی داریم. مجلس معتقد است از تولیدکنندگان خودمان در بازارهای جهانی باید حمایت کنیم. به همین دلیل در قانون برنامه ششم و بودجه سال 97 حدود هزار 500 میلیارد تومان از سوی مجلس به عنوان مشوق صادراتی تصویب شد. از اتاق بازرگانی و استانداران سه استان تقاضا می کنیم از این فرصت قانونی استفاده کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: ما بیست درصد سرمایه صندوق توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را به صادرات اختصاص دادیم. بخش خصوصی و تشکل ها حتما تلاش کنند از این فرصت استفاده بهینه ببرند. البته شاید نیاز به هماهنگی بیشتری باشد. تلاش می کنیم ضعف سال های گذشته را مرتفع کنیم.

 سخنگوی کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: بنا داریم سیستم پیشرفته حمل و نقل رورو را در امیرآباد افتتاح کنیم. از پنج محور جاده های چهار خطه را داریم افتتاح می کنیم و شبکه های حمل و نقل امیرآباد را گسترش می دهیم. بیش از 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این منطقه انجام شده است. به زودی اداره کل گمرک را برای تسهیل صادرات و رفع موانع در منطقه امیرآباد ایجاد خواهیم کرد.

شاعری با بیان این که شبکه حمل و نقل ریلی شمال ظرف 40 ماه برقی می شود و بیشترین خدمت را به بنادر و حمل و نقل دریایی خواهد کرد، گفت: غرب مازندران ظرفیت گردشگری دارد و شرق مازندران با توجه به وجود زمین موقعیت مناسب برای تجاری سازی و سرمایه ذاری دارد. حدود دو هزار هکتار زمین برای فعالیت اقتصادی در امیرآباد موجود است.

نماینده مردم شرق استان در مجلس اظهار کرد: منطقه ویژه امیرآباد می تواند پیشران توسعه شمال کشور باشد. بسیاری از مناطق آزاد در استان های مرزی را اگر با منطقه ویژه امیرآباد و زیرساخت های آن ها مقایسه کنیم می بینیم که به تنهایی با مجموع بسیاری از آن ها برابر می کند. مطمئن هستم که منطقه ویژه امیرآباد می تواند در توسعه صادرات و ایجاد اشتغال برای نیروهای جوان با پیشتازی بخش خصوصی و تشکل ها نقش آفرینی کند.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۳
کد خبر : ۴۲,۹۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید