پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

بازدید مدیر کل مهندسی عمران سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه های احداثی و اراضی پسکرانه بندر شهید بهشتی چابهار

بازدید مدیر کل مهندسی عمران سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه های احداثی و اراضی پسکرانه بندر شهید بهشتی چابهار
مهندس عباسی راد مدیر کل مهندسی عمران سازمان بنادر و دریانوردی و کارشناسان مرتبط سازمان به همراه معاون فنی و مهندسی و روسای ادارات مهندسی عمران و سواحل و بنادر اداره کل بنادر و دریانوری استان سیستان و بلوچستان از پروژه های زیرساختی، احداثی و اراضی ۴۵۰ هکتاری بندر خشک و ۲۰۰۰ هکتاری لیپار بازدید کردند.

در جریان این بازدید مهندس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان به ضرورت های توسعه فعالیت های بندری در اراضی پسکرانه بندر به جهت فعال شدن صنایع تبدیلی به ویژه اراضی پسکرانه در این خصوص پرداخت.

وی در  اشاره به اراضی ۴۵۰ هکتاری بندر شهید بهشتی و ۲۵۰۰ هکتاری لیپار افزود : این اراضی به گونه ای جانمایی گردیده اند که متناسب با فعالیت های سرمایه گذاری، صنایع بسته بندی و ارزش افزوده ای باشد.

آذرپیکان در ادامه افزود: این اراضی در مسیر ریل و مسیر ترانزیتی چابهار- میلک و در مجاورت سایت صنعتی منطقه آزاد چابهار و منطقه حد فاصل چابهار و گوادر می باشد که در آینده می تواند بستری برای تعاملات بیشتر بین دو بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری بوده و نزدیک بودن این اراضی به منطقه استراتژیکی پسابندر اهمیت این مناطق را صد چندان نموده است.

عباسی راد مدیر کل مهندسی عمران در ادامه این بازدیدها از موج شکن گیشاب، پروژه تعمیرات منازل سبز، تعمیرات باشگاه ورزشی، ترمینال کانتینری، ساختمان پاس کشتی، ساختمان مقابله با آلودگی و ترمینال بین المللی مسافری در بندر شهید کلانتری بازدید بعمل آوردند.

مدیر کل مهندسی عمران

مدیر کل مهندسی عمران سازمان بنادر و دریانوردی در خاتمه این بازدید با توجه به چشم انداز توسعه ای بندر و توجه ویژه دولت در برنامه ششم توسعه به توسعه لجستیک پارک ها در منطقه ساحلی مکران، تحصیل اراضی پسکرانه بندر شهید بهشتی را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و افزود با توجه به افتتاح فاز 1 بندر شهید بهشتی و افزایش ظرفیت این بندر به ۸ و نیم میلیون تن، تعیین اراضی پسکرانه در اطراف بندر نیاز ضروری و حائز اهمیت بوده که می بایست فرآیندهای مربوط به این مهم با سرعت پیگیری و عملیاتی گردد.

شایان ذکر است در حاشیه این بازدید نیز از سایت شرکت پتروشیمی نگین مکران و پروژه انتقال گاز به چابهار بازدید بعمل آمده و با دست اندرکاران این طرح جلسه مشترکی نیز برگزار گردید.

همچنین معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از تعمیرات 20 واحد مسکونی سبز افزود : تعمیرات اساسی منجر به ) PM) 20 واحد مسکونی سبز از بهمن ماه 96 در دستور کار این معاونت قرار گرفت که فرآیند تعمیرات برخی از این واحدها به اتمام رسیده و آماده بهره برداری می باشد.

وی خاطرنشان کرد : این پروژه با هدف صرفه اقتصادی بازسازی در قیاس با احداث واحدهای جدید، استفاده از ظرفیت های موجود ساختمان ها با لحاظ نمودن افزایش ضریب ایمنی و بهداشتی، صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش روحیه و رفاه کارکنان طراحی و عملیاتی گردید است.

۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۵۷۷