بندر چابهار؛ پیشتاز در زیرساخت های عمرانی/پیشرفت 86 درصدی عملیات استحصال از دریا فاز 2 طرح توسعه بندر شهید بهشتی/ گام بلند بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در توسعه زیرساخت ها حمل یکسره محموله های گندم ترانزیتی کشور هند به افغانستان/نخستین محموله گندم اهدایی هند از طریق چابهار به افغانستان رسید/ ترانزیت 5 هزار تن گندم از دروازه ملل به افغانستان طی 12 روز صادرات اولین محموله ۴۵ هزار تنی مواد معدنی در سال ۹۹ / طوفان کرونا در جهان؛ تخلیه و بارگیری همزمان ۶ کشتی در بندر چابهار تسریع در تأمین تجهیزات استراتژیک بنادر کشور با اولویت بندر چابهار/بندر شهید بهشتی چابهار یکی از 8 پروژه مهم در راستای جهش تولید/ مکان نمایی و نصب رادار هواشناسی در بندر چابهار/ آغاز عملیات اجرایی کریدور لجستیک بندر چابهار اولویت فنی و مهندسی در سال 99 برنامه ریزی برای ارتقای خدمات هواشناسی دریایی در استانهای ساحلی/ بکارگیری روش های نوین و مکانیزه برای تبادل اطلاعات هواشناسی دریایی/ اپلیکیشن های کاربردی مرتبط با هواشناسی دریایی، عملیاتی می شود تکمیل فاز اول لایروبی نگهداری حوضچه و کانال بندر شهید کلانتری چابهار/ برداشت بیش از ۴۰ هزار متر مکعب مواد رسوب شده و دسترسی به عمق مطلوب/ آغاز عملیات لایروبی فاز ۲ و ۳ حوضچه و کانال بندر شهید کلانتری طرح جامع بنادر کشور؛ در مرحله نهایی/ لزوم تحرک جدی برای جبران فوری وقفه پروژه های بنادر کشور به دلیل شیوع کرونا/ تشریح وظیفه ملی سازمان بنادر در حوزه ساخت و سازهای ساحلی/ جمع بندی در مورد ۷۰ میلیون دلار از طرح تحول صنایع دریایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان روز جهانی کار و کارگر را تبریک گفت پهلوگیری و تخلیه همزمان 3 کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ارتقاء آموزش و مهارت های تخصصی در حوزه منابع انسانی/برگزاری ۱۶ هزار نفرساعت دوره آموزشی در سال ۹۸/ آغاز دوره های آموزش مجازی مبتنی بر هوشمندسازی در سال 99
راستاد: جهش بندر شهید بهشتی چابهار در تخلیه و بارگیری کالا
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بندر شهید بهشتی چابهار در تخلیه وبارگیری کالا در کشور رکورد زده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در حاشیه امضای 4 قرارداد سرمایه گذاری و تفاهم نامه برای توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، افزود: طی سال های اخیر طرح های سرمایه گذاری توسعه بندر چابهار توسط بخش خصوصی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفت که در این راستا امروز 4 قرارداد سرمایه گذاری برای توسعه پسکرانه این بندر امضا شد.

وی با بیان این که یک تفاهم نامه سرمایه گذاری احداث مینی پالایشگاه به ارزش 150 میلیون دلار امضا شد، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه استراتژیک به زودی به مرحله قرارداد می رسد. سرمایه گذاری در بندر چابهار با هدف تبدیل این بندر به یک بندر نسل سوم است که در آن صرفا عملیات تخلیه و بارگیری کالا نخواهیم بود.

راستاد ادامه داد: با تبدیل این بندر به بندر نسل سوم شاهد فعالیت های تولیدی ارزش افزوده، ایجاد زیرساخت های لجستیک، توزیع کالا در پسکرانه و... خواهیم بود. حرکت به سمت بندر نسل سوم رخداد بزرگی است که به طور قطع در بندر شهید بهشتی چابهار اتفاق می افتد.

وی با اشاره به نقش بندر چابهار در توسعه ترانزیت محور شرق، گفت: این بندر و زیرساخت های آن منجر به افزایش ترانزیت می شود؛ در این راستا همزمان با بهره برداری از فاز اول توسعه بندر چابهار محموله های ترانزیتی گندم هند به خوبی به افغانستان ترانزیت شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که ترافیک تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار به صورت جهشی افزایش داشته است، افزود: امسال فعالیت های بندر چابهار 27 درصد رشد داشته است. تخلیه و بارگیری کانتینر نیز 77 درصد افزایش یافته است. چنین رشدی در هیچکدام از بنادر کشور ثبت نشده است.

وی بیان کرد: تفاهم نامه تسهیلات دریافت مواد زائد نفتی با سوئدی ها امضا شد. در قالب این تفاهم نامه  یک بسته کامل سرمایه گذاری از سوی طرف سوئدی ارائه می شود. در این راستا فناوری روز اتحادیه اروپا برای جمع آوری آلودگی های نفتی وارد کشور می شود.

راستاد خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در بندر چابهار بر پایه برنامه ریزی هوشمند در زیرساخت های بندری بوده است و بر اساس آن شاهد افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی به مرور خواهیم بود.

وی درباره پیش بینی درآمدهای سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری، اظهار کرد: پیش بینی کرده ایم امسال 2600 میلیارد تومان درآمد داشته باشیم که این هدف گذاری در سال جاری محقق می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی ارز حاصل از صادرات خدمات به خطوط کشتیرانی خارجی، باید معادل ارز ثانویه دریافت شود. ما بخش عمده ای از ارز دریافتی را به خدمات رسانی به خطوط داخلی اختصاص می دهیم.

۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۴۳,۱۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید