ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
مطالعات کاربردی هوشمندسازی بندر بوشهر و توسعه گردشگری دریایی استان بوشهر در اولویت ارتباط با دانشگاه
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر طی نشستی با رییس دانشگاه خلیج فارس بوشهر بر توسعه ارتباط موثر صنعت با دانشگاه تاکید کرد.
به گزرش روابط عمومی ،سیاوش ارجمندزاده ضمن تقدیر از از همکاری موثر دانشگاه خلیج فارس در بخش مطالعات و پژوهش، خواستار تعامل موثر و توسعه همکاری دانشگاه در بخش مطالعات کاربردی هوشمندسازی و گردشگری دریایی استان بوشهر گردید.
وی ادامه داد: یکی از جنبه‌های  اصلی و موثر در پروژه‌های توسعه هوشمندسازی در بنادر مطرح دنیا، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است. از اینرو خوشبختانه با توجه به تعامل خوب انجام شده کارگروه هوشمندسازی دانشگاه به بندر معرفی گردیده است و به همین جهت بازدیدهایی به جهت آشنایی با فعالیت ها و زیرساخت های بنادر استان بوشهر برای اعضای کمیته دانشگاه انجام گردیده است. 
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست دریایی تمرکز بیشتری نیاز است در هوشمندسازی بر این دو مقوله لحاظ گردد. همچنین، توقع ما از کارگروه تعریف شده در دانشگاه و هر دانشگاه معتبر دیگر این است که هم در تعریف پروژه ها و هم در انجام پروژه با اداره کل بنادر و دریانوردی استان تعامل و همکاری تنگاتنگ داشته باشند. البته پروژه هایی که در بهبود عملکردی و کاهش مصرف انرژی در بنادر استان بوشهر موثرهستند در اولویت قرار دارند. از اینرو نیاز است که تیم دانشگاه ارتباطی تنگاتنگ با بخش عملیاتی بندر داشته باشد.
ارجمندزاده ادامه داد: یک از مهمترین برنامه های این اداره کل در سال جاری توسعه مطالعات کاربردی در زمینه توسعه گردشگری دریایی است به همین منظور نیاز است کارگروهی متشکل از دانشگاه و این اداره کل تشکلیل گردد تا ضمن شناسایی ظرفیت های گردشگری استان بوشهر به تعریف پروژه های کاربردی در این راستا اقدام نماید. خوشبختانه با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی می توان در این زمینه اجرای چنین پروژه هایی را تسهیل و تسریع نمود.

در ادامه این نشست دکتر مصلح رییس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر ضمن اعلام آمادگی همه جانبه  دانشگاه در انجام  این مهم ، عنوان کرد: در تسریع مطالعات کاربردی و حرکت به سمت بندر هوشمند در هر زمینه آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و ارایه کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه با همکاری دستگاه های اجرایی دیگر و با رویکرد مطالعات کاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه هایی در سطح استان بوشهر می باشد. از اینرو با توجه به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمرکز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظایف اصلی خود می داند.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱
کد خبر : ۴۳,۱۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید