هیچ دستگاهی از بندر چابهار خارج نمی شود/ عزم جزم دروازه ملل برای ارائه خدمات مطلوب به صاحبان کالا سومین کشتی ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار عازم هند شد / بندر شهید بهشتی چابهار؛ زمینه ساز تقویت ظرفیت های توافق نامه سه جانبه ایران، هند و افغانستان ایجاد ظرفیت ۸۰ میلیارد دلاری ترانزیت با راه‌اندازی راه‌آهن چابهار-زاهدان/راه آهن چابهار – زاهدان؛ شاهراه اقتصادی کشورهای منطقه خواهد بود بخش معدنی پتانسیل استفاده نشده استان است/بندر چابهار می تواند هاب توزیع مواد معدنی لحاظ شود و به زودی سومین قطب تجاری کشور در منطقه جنوب و سکوی پرتاب و تحول عظیم استان سیستان و بلوچستان خواهد شد پیشنهادات بندر چابهار در نشست تخصصی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت/افزایش نرم تخلیه و بارگیری به ۴ و نیم تا ۵ میلیون تن تا پایان سال ۹۹ برگزاری اولین مانور امداد و نجات و اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال در حین سوختگیری تجهیزات بندری طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی جنوب شرق کشور در قالب پروژه های مخابرات دریایی سواحل مکران نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار
مطالعات کاربردی هوشمندسازی بندر بوشهر با همکاری دانشگاه/ توسعه گردشگری دریایی استان بوشهر در اولویت ارتباط با دانشگاه
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت:کارگروه هوشمند سازی بنادر با هدف کاهش مصرف انرژی و حفظ محیط زیست بین بنادر و دریانوردی استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس بوشهر ایجاد شده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمندزاده طی نشستی با رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر خواستار تعامل موثر و توسعه همکاری دانشگاه در بخش مطالعات کاربردی هوشمندسازی و گردشگری دریایی استان بوشهر شد و افزود: یکی از جنبه‌های  اصلی و موثر در پروژه‌های توسعه هوشمندسازی در بنادر مطرح دنیا، حضور دانشگاه‌های معتبر آن مناطق است. از اینرو کارگروه هوشمندسازی دانشگاه به بندر معرفی شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت کاهش مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست دریایی هوشمندسازی بنادر موضوع مهمی است که باید مورد پیگیری قرار گیرد. نیاز است تا تیم دانشگاه ارتباطی تنگاتنگ با بخش عملیاتی بندر داشته باشد.
ارجمندزاده ادامه داد: یک از مهمترین برنامه های این اداره کل در سال جاری توسعه مطالعات کاربردی در زمینه توسعه گردشگری دریایی است به همین منظور نیاز است کارگروهی متشکل از دانشگاه و این اداره کل تشکیل شود تا ضمن شناسایی ظرفیت های گردشگری استان بوشهر به تعریف پروژه های کاربردی در این راستا اقدام نماید. 
در ادامه این نشست مصلح؛ رییس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر عنوان کرد: در جهت تسریع مطالعات کاربردی و حرکت به سمت بندر هوشمند آماده همکاری هستیم و افراد انتخاب شده در این کارگروه نیز ازنیروهای توانمند، با انگیزه و علاقمند به این موضوع هستند تا پروژه هایی را در بندر بوشهر تعریف و ارایه کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه با همکاری دستگاه های اجرایی دیگر و با رویکرد مطالعات کاربردی و نه فقط پژوهشی در حال انجام پروژه هایی در سطح استان بوشهر می باشد. با توجه به نقش و اهمیت دریا در معیشت مردم استان بوشهر توجه و تمرکز بر روی مطالعات و پژوهش های دریا محور را از وظایف اصلی خود می داند
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۶
کد خبر : ۴۳,۲۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید