ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
ایجاد فرصت یکسان برای سرمایه گذاران بنادر کشور
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سیاست سازمان بنادر جذب حداکثری سرمایه‌های بخش خصوصی برای رشد و گسترش بنادر است. همه بنادر مکانیزم روشن و مناسبی دارند تا بتوانند فرصت‌های اقتصادی مناسبی را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا اله یار در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، با بیان این که سرعت اجرا و پیشرفت پروژه‌ها در برخی موارد بیشتر از برنامه زمان‌بندی است، افزود: نکته خوب و خوشحال کننده در اجرای پروژه‌ها استفاده از توان و دانش داخلی است که کمک می‌کند وابستگی‌ها به خارج از کشور کاهش یابد. خوشبختانه برخی قطعات مورد نیاز پروژه‌ها در مجموعه‌های داخلی تولید شده است. با مجموعه معاونت فناوری ریاست جمهوری نیز رایزنی‌هایی داشتیم که از پتانسیل مجموعه‌های دانش‌بنیان در این حوزه بیش از پیش استفاده کرد. با تکیه بر دانش و تخصصی داخلی، وابستگی‌مان به قطعات یدکی خارجی کم می شود.
 وی با ابراز رضایت از وضعیت اجرای پروژه‌ها در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، خاطرنشان کرد: بنادر ما در زمینه زیرساخت‌های عمرانی وضعیت مناسبی دارند. این وضعیت سبب می‌شود که سرمایه‌گذاران بیش از پیش در بنادر سرمایه‌گذاری کنند.
 معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سیاست‌های جذب پروژه‌های سرمایه‌ای گفت: سیاست سازمان بنادر جذب حداکثری سرمایه‌های بخش خصوصی برای رشد و گسترش بنادر است. در این زمینه همه بنادر مکانیزم روشن و مناسبی دارند که بتوانند سرمایه بخش خصوصی را جذب کنند تا فرصت‌های اقتصادی مناسبی ایجاد شود.
وی به وظایف و اولویت‌های معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی برای تحقق اهداف سرمایه‌گذاری در بنادر اشاره کرد و افزود: ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و شبکه‌های اصلی تاسیساتی یکی از وظایف این معاونت است که در حال انجام است. وظیفه و اولویت دوم این است که در کنار مجموعه سرمایه‌گذار برنامه‌های زمان‌بندی اسناد فنی را بررسی کنیم تا پروژه‌ها در ساختار پیش‌بینی شده و در زمان مناسب و با کیفیت مطلوب اجرا شود و در مسیر بهره‌برداری هم عملا فرآیندهای نگهداری و تعمیرات به بهترین شکل انجام شود.
اله یار تصریح کرد: سیاست سازمان بنادر در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران برای ایجاد بستر لازم به منظور سرمایه‌گذاری امن با حاشیه سود مناسب در محدوده بنادر است که می‌تواند به رشد و توسعه بنادر کمک کند.
وی از تعریف یک طرح مطالعاتی کلان برای بنادر کشور در زمینه مسئولیت اجتماعی خبر داد و اظهار کرد:  با همکاری معاونت عمران و بهسازی شهرهای وزارت راه و شهرسازی، مطالعاتی را با عنوان «تعامل شهر و بندر» برای ۱۲ بندر تعریف کردیم که در حال انجام است. در این مطالعات قرار است طرح‌هایی در نظر گرفته شود که برای یک برنامه پنج ساله برنامه‌ریزی‌هایی انجام شود تا بنادری که در نزدیکی شهرهای اطراف ‌شان هستند تعامل بیشتری داشته باشند.
اله یار خاطرنشان کرد: با نهایی شدن این مطالعات، به عنوان یک سند بالادستی اجرایی خواهد شد. در این طرح موضوعاتی که در زمینه مسئولیت اجتماعی نیاز است بیشتر دیده می‌شود و حل این نیازها در کانال سیستماتیک ‌تری پیش می‌رود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۹
محمدرضا اله یار، پروژه‌های عمرانی، منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد |
کد خبر : ۴۳,۲۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید