ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
محمد راستاد،مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، بازدید
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در صدر هیاتی صبح امروز در سفر به استان گلستان، از بنادر این استان در شهرهای گز و بندر ترکمن و گمیشان که در طول سال مسافران و گردشگران زیادی را جذب می کند، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی  در این سفر به اتفاق محمدرضا اله یار؛ عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی و نورقلی پور نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی ،  ابتدا با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه شهرستان گرگان دیدار کردند .

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در این دیدار، توزیع عادلانه سرمایه گذاری بندری و ساحلی در سواحل خزر را خواستار شد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این دیدار گفت: سیاست‌های رونق بخشی تجاری و گردشگری بنادر و سواحل خزر در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه سپس از شهرستان های ساحلی بندرگز ، بندر ترکمن و گمیشان بازدید کردند.

فرماندار گمیشان در جریان بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور از محل احداث بندر سبز گمیشان گفت: سواحل یکی از مزیت های مهم شهرستان برای توسعه است و بندر سبز گمیشان یکی از برنامه های مهم، اولویت دار و توسعه ای در شهرستان می باشد.

وی در این بازدید که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران کل استانی و مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند، خاطر نشان کرد: شهرستان گمیشان دارای ظرفیت های متنوعی در حوزه ساحل و دریا می باشد که استفاده بهینه از آنها می تواند زمینه ساز رونق اقتصادی شود.

وی افزود: بندر آبی و بندر خشک یکی از نیازهای مهم مناطق آزاد می باشد و گمیشان بهترین مکان برای احداث بندرآبی می باشد. ان شاالله با احداث این بندر شاهد رشد روز افزون منطقه و ایجاد اشتغال پایدار باشیم چرا که با اجرایی شدن این پروژه مهم نه تنها منطقه بلکه کل استان نیز از آن بهره مند خواهد شد.

فرماندار شهرستان ترکمن نیز در حاشیه بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و هیات همراه از بندر و اسکله شهرستان ترکمن اظهار داشت: شهرستان ترکمن به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک خود دارای پتانسیل بالایی در صنعت گردشگری است.

وی گفت دولت به برنامه های اشتغالزا در کشور اهمیت بسزایی قایل است و افزود: برای پیشبرد اهداف اقتصادی شهرستان ترکمن توسعه برنامه های گردشگری یکی از بهترین راه های شکوفایی و اشتغال زایی در این شهرستان است.

هیوه چی در ادامه گفت: سفر  محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران به شهرستان ترکمن و بازدید از سواحل بندرترکمن فرصت مقتنمی برای موضوع پیگیری کسب مجوزهای انتقال کشتی گردشگری، تفریحی و مسافربری کروز به آبهای خزر پیش آمد و از وی برای تسهیل بهره برداری از این کشتی در اسکله و بندر ترکمن درخواست کردیم.

وی تصریح کرد: راه اندازی و بهره برداری از کشتی مسافربری کروز در بندرترکمن بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ نفر بلکه بیشتر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی پیش بینی شده است.

فرماندار شهرستان ترکمن با اشاره به بافت متنوع فرهنگی اقوام ساکن در شهرستان ترکمن گفت: وجود بافت فرهنگ کهن ترکمن و سایر اقوام در این شهرستان فرصت خوبی برای جذب گردشگران و توسعه صنایع توریسم و صنایع دستی در این شهرستان است و راه اندازی کشتی مسافربری و گردشگری کروز در آبهای بندرترکمن میتواند تبادلات تجاری و اقتصادی خوبی را با کشورهای دوست همسایه همچون؛ آذربایجان، ترکمنستان و روسیه را برای ما ایجاد کند.

بنا بر این گزارش، محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، در ادامه سفر یک روزه خود جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و فرمانداران شهرهای ساحلی استان گلستان داشت.

محمد راستاد دوشنبه شب پس از بازدید یک روزه از سواحل و بنادر شهرهای خواجه نفس، گُمیش تپه، بندرترکمن و بندرگز در جمع مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط استان گلستان افزود: در این ارتباط بخش خصوصی از حمایت کامل سازمان بنادر و کشتیرانی برخوردار است و سرمایه گذارانی که بتوانند 10 درصد آورده اولیه طرح های تجاری و گردشگری در سواحل را تامین کنند، می توانند از تسهیلات دولتی بدون سود بهره مند شوند.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت عقب نشینی خلیج رو به خشکی گرگان گفت: علاج این پهنه آبی در دست انجام بوده و در زمان حاضر مراحل نهایی ارزیابی، بررسی و مطالعات چگونگی لایروبی کانال چارقلی از سوی سازمان محیط زیست را شاهد هستیم.

راستاد افزود: با پایان لایروبی یکی از دهنه های ورودی تامین کننده آب خلیج گرگان بازگشایی کامل خواهد شد.

این گزارش می افزاید؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه سفر به گلستان همچنین با خانواده شهید قاری عرب از کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی دیدار کرد.

۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۴۵
کد خبر : ۴۳,۷۸۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید