ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
برنامه ریزی برای رفع موانع حمل و نقل ریلی در بندر خرمشهر/ ارایه تسهیلات تشویقی برای انتقال کالا از طریق ریل/ برای رونق صادرات باید خطوط ریلی به اسکله متصل شود/ 4 بندر مجهز به ریل است
معاون بندری و اقتصادی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در صورت وجود حمل و نقل منظم ریلی و استمرار آن، صاحبان کالا برای جابجایی کالای خود بوسیله ریل تشویق می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مهران میدری در جلسه بررسی مشکلات حمل و نقل ریلی بندر خرمشهر که با حضور اداره کل گمرک و راه آهن خرمشهر،شرکت های بهره بردار و تجار و صاحبان کالا در این بندر برگزار شد، افزود: پیچیدگی فرآیندهای گمرکی از جمله عوامل عدم رغبت صاحبان کالا به استفاده از حمل و نقل ریلی است. بدین جهت رفع مشکلات زیرساختی گمرکی باعث سهولت حمل و نقل ریلی می شود.

وی عدم انجام منظم حمل و نقل ریلی توسط راه آهن را از جمله مشکلات مهم این نوع حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در صورت وجود حمل و نقل منظم ریلی و استمرار عرضه آن، صاحبان کالا برای جابجایی کالاهای خود بوسیله ریل تشویق می شوند.

سیاست سازمان بنادر، "ریل پایه کردن" بنادر کشور است

همچنین رضا باقری؛ رئیس اداره امور ریلی بندری سازمان بنادر و دریانوردی در این جلسه، گفت: سازمان بنادر، ریل پایه کردن بنادر را به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: افزایش حمل و نقل ریلی متضمن افزایش درآمد برای سازمان بنادر نبوده بلکه این سازمان در راستای منافع ملی و اقتصاد کشور حاضر است برای آن هزینه کند.

رئیس اداره امور ریلی بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: به منظور برنامه ریزی و سرعت بیشتر انجام امور در حوزه حمل و نقل ریلی بنادر، سازمان بنادر سال گذشته اقدام به ایجاد اداره کل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی کرد.

باقری با بیان اینکه در حال حاضر 4 بندر کشور مجهز به ریل هستند افزود: عملکرد سالانه این بنادر در حوزه حمل ریلی با رشد 20 تا 25 درصدی همراه بوده و سازمان بنادربه دنبال تجهیز چند بندر دیگر کشور به زیر ساخت های ریلی است.

رئیس اداره امور ریلی بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: برای احیای راه آهن بندر خرمشهر نیاز به ترغیب صاحبان کالا وجود دارد و همچنین همیاری گمرک و انگیزه و فعالیت بیشتر راه آهن را نیز می طلبد.

کاهش هزینه ها از مبدا

باقری حمل ریلی را حمل سبز نامید و کاهش تصادفات جاده ای و آلودگی زیست محیطی، کاستن از وابستگی به حمل و نقل جاده ای و حفظ تنوع و انعطاف درچرخه تأمین لجستیک داخلی را از جمله مزایای این نوع حمل و نقل برشمرد.

وی با بیان اینکه دو عامل هزینه و زمان برای صاحبان کالا اهمیت بسیاری دارد یادآور شد: با همکاری و همیاری راه آهن و گمرک به دنبال کاهش هزینه ها در مبدأ و مقصد و تشویق بیشتر صاحبان کالا به استفاده از حمل ریلی هستیم.

مشکلی در تامین واگن نداریم

ولی اله شریفی؛ رئیس گروه بازرگانی و بازاریابی راه آهن جنوب نیز در این جلسه با بیان اینکه راه آهن به منظور فعال سازی حمل ریلی، مشوق ها و تخفیفاتی در نظر گرفته است، افزود : راه آهن آمادگی دارد خدمات حمل و نقل ریلی را با 30 درصد تخفیف نسبت به نرخ حمل و نقل جاده ای به صاحبان کالا ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه در صورت وجود کالا هیچ گونه مشکلی در خصوص تأمین و اختصاص واگن نداریم، گفت: برای رونق صادرات باید خطوط ریلی به اسکله متصل باشد.

0 1

 

 

۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۸
کد خبر : ۴۳,۸۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید