شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

چابهار مسیر امن و کم هزینه برای انتقال کالا به کشورهای همسایه

چابهار مسیر امن و کم هزینه برای انتقال کالا به کشورهای همسایه
دکتر اسلامی دستیار ویژه وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیای غربی، سفیر ایران در هند به همراه هیات همراه با سفر به چابهار و بازدید از امکانات و زیر ساختهای بندر طی نشست مشترک با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان، موضوع افزایش ارتقاء تجارت و رفع موانع ترانزیت و ترانشیپ کالا از بندر چابهار را بررسی کردند.

در این نشست بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به تشریح ضرورت توسعه بندر چابهار پرداخت و افزود: فعال سازی بندر چابهار با تسهیل فرآیندها، هماهنگی بین ارگان ها و سازمان ها و تدوین بسته های تشویقی وزارتخانه های متولی به صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی می تواند ترافیک دریایی و رونق ترانزیت را با تمرکز بر فعالیت کشورهای آسیای میانه، افغانستان، پاکستان، هند و عمان در بهره گیری از این بندر اقیانوسی، موجبات ارتقاء تجارت کشور را فراهم نماید.

در ادامه دکتر رسول اسلامی دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیای غربی گفت: با توجه به حجم مبادلات تجاری ایران، هند، افغانستان و کشور های CIS؛ وزارت امور خارجه آمادگی جدی برای همکاری و هماهنگی با سایر وزارت خانه های مربوطه جهت بهره برداری از این بندر را دارد.

وی افزود : چابهار مسیری کم هزینه برای انتقال کالاها به کشور های همسایه است زیرا این بندر ظرفیت لازم برای انتقال غالب کالاها را پیدا کرده و می بایست از طریق چابهار اقتصاد کشور را به سایر کشورهای پیرامونی پیوند داد.

در پایان مدیر کل آسیای غربی وزارت خارجه با تقدیر از روند توسعه، تجهیز و عملکردی بندر چابهار افزود: در جهت پیشبرد اهداف ملی و تجاری نمودن این پروژه زیرساختی عظیم ایجاد شده در بندر چابهار و تحقق موارد عنوان شده در جلسه مشترک، موضوعات با جدیت پیگیری خواهد شد.

بازدید 13

۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۴