پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
نشست هماهنگی ستاد حمل و توزیع کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی برگزار شد/تأکید بر لزوم استفاده بهینه از زیرساخت های ریلی
نشست هماهنگی ستاد تسهیل و تسریع حمل و توزیع کالاهای اساسی با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر، راه آهن جمهوری اسلامی، گمرک، بازرگانی دولتی، جهاد کشاورزی و مدیران استانی این مجموعه ها در هرمزگان به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "خسرو سرایی" مدیرکل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: این نشست به دنبال تشکیل ستاد هماهنگی حمل و توزیع کالاهای اساسی در بنادر به تولیت اداره کل طرح جامع و مدل های حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شده است.

 

وی هدف از این نشست را پیگیری و پیاده سازی سیاست های برنامه ششم توسعه ابلاغی رهبر معظم انقلاب و تکالیف سازمان بنادر مبنی بر توسعه حمل ریلی در بنادر کشور به منظور کاهش سوانح و مصرف سوخت، ایجاد بندر سبز و افزایش انعطاف چرخه تامین کالا عنوان کرد.

مدیرکل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: در این رابطه، بازطراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی در بنادر کشور و ایجاد تناسب و یکنواختی مدنظر است که این مهم با حضور و همکاری صاحبان عمده کالا، راه آهن جمهوری اسلامی و گمرک میسر خواهد شد.

 

سرایی اضافه کرد: با گسترش نگرش لجستیکی به مقوله حمل و نقل در بنادر کشور به دنبال آن هستیم که هزینه و زمان حمل کالا را کاهش دهیم و این اقدام در نهایت امر منجر به تقویت اقتصاد ملی خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت های بندر شهید رجایی تصریح کرد: این بندر به لحاظ برخورداری از زیرساخت های ریلی ظرفیت های بالایی برای حمل کالاهای اساسی دارد که در شرایط فعلی کشور باید استفاده بهینه ای از این ظرفیت صورت گیرد.

 

 

"اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز طی سخنانی با تشریح ظرفیت ها و توانمندی های بندر شهید رجایی در زمینه حمل ریلی کالاهای اساسی خاطر نشان کرد: با توجه به زیرساخت های موجود، امکان حمل ریلی به اندازه کفایت در این بندر وجود دارد.

وی از وجود 57 کیلومتر شبکه ریلی در این بندر سخن به میان آورد و افزود: بخش قابل توجهی از پایانه های متفرقه و کانتینری به خطوط ریلی دسترسی دارند و برای کاهش هزینه های حمل و نقل و توسعه پایدار اقتصاد کشور باید از این ظرفیت استفاده مناسب تری صورت گیرد.

 

عفیفی پور با اشاره به وجود دو ترمینال ریلی کانتینری در بندر شهید رجایی با ظرفیت مجموع 700 هزار TEU گفت: علاوه بر این، در خصوص اختصاص انبار کالاهای متفرقه دارای دسترسی به خط ریلی به منظور حمل کالاهای اساسی همچون برنج، روغن، شکر و نهاده های کشاورزی و دامی نیز آمادگی کامل داریم تا اینگونه کالاها ایمن تر و سریع تر به دست مصرف کننده نهایی برسد.

شایان ذکر است، اعضای شرکت کننده در این نشست به بیان دیدگاه ها و ارایه راهکارهای پیشنهادی پرداختند و در پایان نیز از محوطه های اختصاصی ریلی در بندر شهید رجایی دیدن کردند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵
کد خبر : ۴۳,۹۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید