پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
تغییر الگوی تجارت جهت استفاده از ظرفیت بنادر شمالی/ باز طراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی/ بهره برداری حداکثری از ریل برای تخلیه و بارگیری کالا
مدیرکل امور لجستیکی و حمل ونقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نشست هماهنگی ستاد تسهیل و تسریع حمل و توزیع کالاهای اساسی با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر، راه آهن جمهوری اسلامی، بازرگانی دولتی، جهاد کشاورزی و مدیران کل استانی راه آهن، استاندارد، بازرگانی دولتی و پشتیبانی دام در بندر امیرآباد برگزار شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، خسرو سرایی؛ مدیرکل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست هماهنگی ستاد حمل و توزیع کالاهای اساسی در بندر امیرآباد گفت: این نشست برای پی گیری ماموریت های محوله از سوی ستاد هماهنگی حمل و توزیع کالاهای اساسی در وزارت راه و شهرسازی به میزبانی بندر امیرآباد تشکیل شده است.

وی هدف از این نشست را پیگیری و پیاده سازی سیاست های برنامه ششم توسعه، تکالیف سازمان بنادر مبنی بر توسعه حمل ریلی در بنادر کشور به منظور کاهش سوانح و مصرف سوخت، ایجاد بندر سبز و افزایش انعطاف چرخه تامین کالا، بازطراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی و تأکید بر لزوم استفاده بهینه از زیرساخت های ریلی در بنادر کشور عنوان کرد.

مدیرکل امور لجستیکی و حمل و نقل چند وجهی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: بازطراحی نحوه توزیع واردات کالاهای اساسی در بنادر کشور و ایجاد تناسب و توازن در استفاده از پتانسیل های مناسب بنادر شمالی کشور با حضور و همکاری صاحبان عمده کالا، راه آهن جمهوری اسلامی و گمرک میسر خواهد شد. در این نشست مقرر گردید در ابتدای امر کالاهایی که توسط دولت وارد می شوند با هماهنگی میان گمرک، استاندارد، راه آهن و .... از حمل ریلی برای ورود کالای خود به داخل کشور استفاده کنند. 
سرایی اضافه کرد: با گسترش نگرش لجستیکی به مقوله حمل و نقل در بنادر کشور کاهش هزینه و زمان حمل کالا در دستور کار سازمان بنادر  قرار دارد و به دنبال آن هستیم که هزینه و زمان حمل کالا را کاهش دهیم و این اقدام در نهایت امر منجر به تقویت اقتصاد ملی خواهد شد، برخی از کالاهای مصرفی استان مازندران و گلستان هم اکنون از طریق بندر امام(ره) وارد کشور می شود که هزینه های مضاعفی را به مصرف کننده تحمیل می نماید، سازمان بنادر آمادگی دارد در صورتیکه الگوی تجارت تغییر یابد همه امکانات خود در بنادر شمالی خصوصا بندر امیرآبا درا بکار گیرد تا کالاهای وارداتی با صرف کمترین زمان و هزینه به دست مصرف کننده برسد.
مدیرکل امور لجستیکی سازمان بنادر وجود شبکه ریلی مناسب در بندر امیرآباد و بهره برداری از  اسکله رو-رو ریلی در آینده ای نزدیک را از پتاسیل های مهم بندر امیرآباد و از شاخص های رقابت پذیری این بندر و عامل مهمی برای ایفای نقش در زنجیره تامین بر شمرد. هم اکنون بخش قابل توجهی از محوطه‌های بندری به خطوط ریلی دسترسی دارند و برای کاهش هزینه های حمل و نقل باید از این ظرفیت استفاده مناسب‌تری صورت گیرد.
در پی این نشست مقرر شد، سازمان بنادر و دریانوردی در جهت همکاری و تسهیل حمل یکسره ریلی روغن خوراکی، نسبت به امکان پذیری کاهش تعرفه های این نوع کالا به شرط حمل یکسره ریلی اقدام نماید.
در جهت تسهیل و تسریع ورود نهاده های دامی به کشور، شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری راه آهن ج.ا.ا. نسبت به مکان یابی یک نقطه بهینه در نزدیکی بازارهای مصرف اقدام و چرخه لجستیکی حمل ریلی نهاده های دامی از بندر امیر آباد را با در نظر گرفتن امکانات فنی تخلیه در مقصد طراحی نمایند .
به منظور انتقال بارهای شرکت پشتیبانی  امور دام مقرر گردید در فاز اول، امکان انتقال واردات نهاده‌های دامی بجای بندر امام از بندر امیر آباد بررسی و در صورت اجرای آن، مقاصد تخلیه به سایر استان ها از مبدا بندر امیر آباد با همکاری راه آهن ج.ا.ا. و دفتر لجستیک وزارت راه و شهرسازی شناسایی و هاب لجستیکی طراحی گردد.
وی در ادامه خواستار همکاری سازمان های همجوار نظیر گمرک و استاندارد شد و اعلام نمود شرکت راه آهن نیز آمادگی کامل دارد تا کالاهای اساسی وارداتی را  ایمن، ارزان و سریع تر به دست مصرف کننده نهایی برسد.

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵
کد خبر : ۴۴,۱۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید