ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه هاي اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
توسعه همکاری های بندری با کره/ احداث مارینا در شهر بوشهر/ احداث پایانه صادراتی مواد معدنی/ تسریع  و تسهیل در روند سرمایه گذاری در بنادر استان بوشهر/ پروژه های تفریحی و گردشگری دریایی از اولویت های است
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: سه تفاهم نامه سرمایه گذاری با هیات سرمایه گذار کره ای در بازدید از بندر بوشهر امضا شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمند زاده، درباره امضای سه تفاهم نامه، افزود: در بازدید هیات سرمایه گذار کره ای از ظرفیت ها و توانمندی های بندر بوشهر، سه تفاهم نامه سرمایه گذاری  در زمینه  فعالیت‌های صنعتی، لجستیکی و ارزش افزوده در اراضی مجتمع بندری نگین، احداث مارینا در شهر بوشهر  در راستای بهره گیری از ظرفیت های بالقوه  استان بوشهر در حوزه های گردشگری و دریائی و همچنین احداث پایانه صادراتی مواد معدنی در خورشهاب استان بوشهر به  امضا رسید.
 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: برنامه های این اداره کل و طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین،   یک فرصت  ویژه  با پتانسیل های بالا جهت سرمایه گذاری بخش های مختلف داخلی و خارجی است.
وی گفت: ما آمادگی همه جانبه در تسریع  و تسهیل در روند هرگونه سرمایه گذاری در بنادر استان بوشهر داریم.
 زرین فر؛ معاون هماهنگی  امور  اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر نیز گفت: استان بوشهر با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس از قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاران خارجی برخوردار است.
وی افزود: یکی از این ظرفیت ها مجتمع بندری نگین است که سرمایه گذاران کره ای می توانند در زمینه های فعالیت های اقتصادی و صنایع ارزش افزوده در این مجتمع سرمایه گذاری نمایند.
وی خاطرنشان کرد:  مارینا و پروژه های تفریحی و گردشگری دریایی  از اولویت های استان می باشد که زمینه سرمایه گذاری وجود دارد.
زرین فر ادامه داد: ایجاد پایانه صادرات مواد معدنی از دیگر فرصت های مورد توجه است که با توجه به وجود معادن مختلف با ظرفیت قابل ملاحظه در استان، امکان توسعه همکاری در این زمینه برای سرمایه گذاران خارجی در استان بوشهر مهیا می باشد.
در این نشست شرکت کره ای علاقه مندی خود را جهت سرمایه گذاری در طرح های ارائه شده و برای انجام فعالیت های مرتبط دریایی و بندری اعلام کرد.
هنگ اوک سون در راس هیات کره ای اعلام داشت: ایران و کره جنوبی  سابقه دوستی دیرینه ای دارند و این فرصت خوبی برای توسعه همکاری ها است. از اینرو بوشهر را به عنوان شهری بندری و با تمرکز انرژی انتخاب کرده ایم. امیدواریم نتایج این جلسات و بررسی های انجام شده باعث توسعه همکاری های دو کشور گردد.
شایان ذکر است، سه تفاهم نامه سرمایه گذاری در زمینه فعالیت های صنعتی، لجستیکی و ارزش افزوده در اراضی مجتمع بندری نگینٰ و  تفاهم نامه احداث مارینا در شهر بوشهر و تفاهم نامه احداث پایانه صادراتی مواد  معدنی در خورشهاب استان بوشهر  امضا شد.
 
 
 
 
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۲۰
کد خبر : ۴۴,۳۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید