یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

پهلوگیری و تخلیه اولین کشتی حامل محموله ذرت در تاریخ تخلیه و بارگیری بندر چابهار

پهلوگیری و تخلیه اولین کشتی حامل محموله ذرت در تاریخ تخلیه و بارگیری بندر چابهار
با بازاریابی های صورت گرفته اولین کشتی حامل محموله 72 هزار تن ذرت از مبدأ کشور برزیل در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور پهلوگیری گردید و فرآیند تخلیه آن با مدرن ترین تجهیزات در حال انجام می باشد.

بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به توسعه زیرساختی و تجهیزاتی علی الخصوص در حوزه تجهیزات استراتژیک اظهار داشت: بازاریابی منطقه ای سازمان بنادر و دریانوردی در چابهار و با پیوند کشورهای هند، افغانستان و ایران طی توافق نامه چابهار و انعقاد قراردادهای بخش خصوصی داخلی و خارجی و جذب اپراتور خارجی، این افتخار برای کشور ایجاد شد که امروز بندر چابهار بعنوان پشتوانه تمام بنادر کشور در حوزه خلیج فارس ایفای نقش کلیدی نماید.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بازاریابی گسترده و تعاملات منطقه ای سازمان بنادر و دریانوردی برای بهره گیری از بندر چابهار و شکل گیری لوپ لاینری در بیرون حوزه خلیج فارس بر اساس پاسخ گویی به نیازهای کشورهای افغانستان و CIS توانست این فرصت را در بهره برداری بموقع از بندر چابهار با توسعه انواع زیرساخت های مدرن و انتقال کالاهای ترانزیتی افغانستان خصوصا گندم و حبوبات برای کشور ایجاد و قادر به جذب کالاهای ترانزیتی کشورهای محصور در خشکی علی الخصوص افغانستان نماید و آمریکا را در مستثنی نمودن این بندر استراتژیک از تحریم ها قانع نماید.

آقایی اعلام نمود که امروز بندر چابهار بعنوان پشتوانه و سوپاپ اطمینان بنادر کشور قادر خواهد بود پاسخگوی همه فعالیت های بنادر جنوبی بوده بنحوی که در انتقال کالاهای اساسی کشور و صادرات انواع کالاها ( مواد نفتی، معدنی و ... ) هیچ خللی در خدمات رسانی و تجارت دریایی کشور ایجاد نگردد.

وی افزود: در حال حاضر کشتی های هفتاد هزار تنی غلات و کالای اساسی و کشتی های حامل برنج اساسی در بندر چابهار پهلوگیری نموده که حاکی از هدف گذاری صحیح قابلیت های ایجاد شده بندر شهید بهشتی در اجرا و به بهره برداری رساندن و به حداقل رساندن همه محدودیت ها اعمالی برای بنادر کشور می باشد.

آقایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچگونه محدودیتی برای انتقال و تخلیه کالاهای اساسی کشور و کشورهای منطقه با وجود بالفعل نمودن بندر چابهار وجود ندارد.

کشتی ذرت

۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۲۰:۴۰
تعداد بازدید : ۴۷۴