یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

موافقت کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت در بندر صیادی رمین

موافقت کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت در بندر صیادی رمین
کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان با صدور مجوز ساخت دو شاخه دستک رسوبگیر و تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین متعلق به سازمان شیلات ایران به مدت یکسال موافقت نمود.
عباس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با صدور مجوز ساخت دو شاخه دستک رسوبگیر و تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین در 12 کیلومتری شرق بندر چابهار متعلق به سازمان شیلات ایران به مدت یکسال موافقت کرد.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود: مدارک لازم از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس sm.pmo.irدریافت و در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی سازمان از دیدگاه فنی و مهندسی، مهندسی سواحل، سازه دریایی و... مورد بحث و بررسی کارشناسی کلیه اعضاء قرار گرفت که در نهایت با مجوز ساخت دو شاخه دستک رسوبگیر و تطویل موج شکن بندر صیادی رمین به مدت یکسال موافقت گردید.
 
شایان ذکر است دستک رسوبگیر جهت جلوگیری از رسوب حاصل از امواجی که از جهت شرق به داخل حوضچه بندر صیادی رمین حمل می شود؛ احداث می گردد.
 
بر اساس بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال 1348 مجلس و الحاقیه تبصره مصوب سال 1387 مجلس شورای اسلامی، این سازمان موظف است از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری نماید و به منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب های ناشی از ساخت و سازهای غیر اصولی مربوط به تاسیسات دریایی و بندری، کلیه متقاضیان طرح های ساحلی اعم از حقیقی و حقوقی موظف هستند قبل از اقدام به ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوزهای لازم اعم از موافقت اولیه، تاسیس یا ساخت و بهره برداری از این سازمان اقدام نمایند.
     
روستای رمین در چابهار از شمال به کوه های روستای تیس کوپان، از سمت غرب به چابهار و از جنوب به دریای عمان می رسد.از جاذبه های بندر صیادی رمین کوه های مینیاتوری یا کوه های مریخی و تالاب لیپار (تالاب صورتی) در ۴ کیلومتری روستای رمین است.
روستای رمین در چابهار در کنار اسکله رمین قرار دارد و با داشتن مقام سوم صید ماهی به عنوان پایگاه اصلی صید تن ماهی در سطح شهرستان چابهار نیز مطرح می باشد.
یکی از موارد قابل توجه که سبب محبوبیت این روستا شده است توجه اهالی آن به کتاب و کتاب خوانی است. روستای رمین در چابهار یکی از ۱۰ روستاهای دوستدار کتاب و کتاب خوانی در کشور شناخته شده است.

 

دستک رسوبگیر رمین

۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۲۰۱