نجات جان دو غریق در آبهای خلیج چابهار توسط شناور ناجی اداره کل بنادر و  دریانوردی سیستان و بلوچستان
دو غریق که در محدوده هتل لیپار اقدام به شنا کرده و از نظر ناپدید شده بودند توسط واکنش سریع مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از غرق شدن نجات یافتند.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: طی تماس دریافتی از طرف مرکز کنترل ترافیک دریایی به مرکز (MRCC) مبنی بر مراجعه شخصی به این مرکز و تقاضای درخواست کمک نجات دو نفر از بستگان وی حدودا 40 ساله که ساعتی پیش اقدام به شنا در محدوده هتل لیپار نموده و ناپدید شده اند؛ شناور ناجی بلافاصله به موقعیت مورد نظر حرکت نمود.
 سیدحسن ابراهیمی در شرح جزئیات حادثه افزود: نظر به عمق کم محل وقوع حادثه و نزدیکی به ساحل، قایق جیمنی هم به آب انداخته شد و به همراه شناور ناجی اقدام به عملیات جستجو نمود.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: نفرات مضطر که از ساحل فاصله زیادی گرفته و وارد آبهای عمیق شده بودند به علت از دست دادن انرژی و احتمال غرق شدگی نجات داده شدند و اقدامات و کمک های اولیه توسط پزشکیار شناور ناجی بر روی افراد نجات یافته صورت گرفت و توسط قایق جیمنی به ساحل انتقال داده شدند.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان در ادامه از اقدام به موقع در عملیات شناور ناجی که منجر به نجات موفقیت آمیز دو غریق گردید تشکر و قدردانی نمود. 
ابراهیمی در خاتمه به همشهریان عزیز و مسافران گرامی تأکید کرد در سواحل کم عمق و تعیین شده اقدام به شنا نمایند و از شنا کردن در مناطق ممنوعه و با عمق زیاد خودداری نمایند.
 وی تصریح کرد: ضمن رعایت کلیه اصول ایمنی، در صورت بروز هر گونه حادثه دریایی از طریق مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در ارتباط باشند.
مرکز (MRCC)؛ خدمات کامل نجات دریایی، هواشناسی و ... را به صورت 24 ساعته در کل سال مطابق با استاندارد های بین المللی IMO ارائه می دهد.
شماره مستقیم 1550 شماره تماس اعلام حوادث دریایی
کانال16و 13 دستگاهVHF  جهت اعلام حوادث دریایی
کانال 822 و 1213  دستگاه HF جهت اعلام حوادث دریایی
05435321415شماره تماس اطلاعات هواشناسی دریایی
05435321215شماره فاکس مرکز جستجو و نجات دریایی
Mrcc-chabaharport@pmo.ir ایمیل مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۲۱:۱۶
کد خبر : ۴۴,۶۸۳