نشست کمیته پیگیری موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه، ایران، هند و افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار
نشست کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار (3 دی ماه) با حضور معاون امور بندری و اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای کمیته پیگیری از کشورهای ایران، هند و افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار و متن پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار تدوین خواهد شد.
معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل گفت: کمیته پیگیری موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه ایران، هند و افغانستان (موافقتنامه چابهار) سوم دی ماه با حضور معاون امور بندری و اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای کمیته پیگیری از کشورهای ایران، هند و افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار خواهد شد.  
حسین شهدادی در تشریح جزئیات این نشست افزود: مذاکرات در دو بخش فنی و تخصصی برگزار و بر اساس دستور کار اجلاس؛ پیش نویس پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار بررسی خواهد شد.  
معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: جمع بندی مباحث تخصصی و تهیه متن نهایی پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار توسط روسای هیأت های مذکور از اهداف این نشست خواهد بود.
شایان ذکر است هیأت های اعزامی از کشورهای هندوستان و افغانستان پس از ورود به تهران در یکم دی ماه، در روز یکشنبه (دوم دی) وارد بندر چابهار خواهند شد که پس از حضور در اجلاس و بازدید از زیرساختها، تجهیزات و اسکله های بندر شهید بهشتی چابهار، سه شنبه این بندر را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.
۱ دی ۱۳۹۷ ۱۷:۳۹
کد خبر : ۴۴,۷۸۴