ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از بندر آبادان عنوان کرد:
توسعه بندر آبادان و تکمیل لایروبی سواحل ایرانی اروند/ بررسی روند خروج و میزان ماندگاری کالا
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تکمیل لایروبی طول سواحل ایرانی اروند ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در دومین روز از سفر خود به بنادر جنوبی کشور در بازدید از بندر آبادان، ضمن تاکید همکاری سازمان بنادر و دریانوردی در تکمیل لایروبی طول سواحل ایرانی اروند، افزودتلاش های مستمر برای لایروبی اروند نباید متوقف شود.

وی همچنین پیگیری توسعه محدود بندر آبادان و تمهید ساز و کارهایی برای خروج کالا از این بندر به نحوی که ترافیک شهری آبادان مختل نشود، تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر آبادان و استماع گزارش مدیر بنادر و دریانوردی آبادان از فعالیت های جاری و آخرین وضعیت این بندر در حوزه عملیاتی مطلع شد.

 مشکلات عملیاتی، روند خروج و میزان ماندگاری کالا در بندر آبادان از جمله موضوعاتی بود، طی این بازدید بررسی شد.

همچنین طی این بازدید عامرکعبی؛ نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی طی مذاکراتی با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تاکید بر تسریع در لایروبی اروند و توسعه فضای بندر آبادان، رونق کسب و کار و معیشت مردم منطقه در پی استقبال از زمینه های مناسب سرمایه گذاری را از نتایج  تشریک مساعی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد.

حل مشکلات فعالان بندر چویبده

راستاد و هیات همراه در ادامه بازدید از بنادر خوزستان، به بندر چویبده از بنادر کوچک و محلی در انتهای رود بهمن شیر رفتند و از بخش های مختلف آن از جمله اسکله، محوطه ها و انبار دیدن کردند.

گفت و گو با لنج داران و بررسی مشکلات مبتلا به آنان در خصوص تامین سوخت شناورها و برخی نواقص و کمبودها در مسیر تردد آنها به بندر چویبده و حین پهلوگیری و عملیات بندری از جمله محورها بود.

وی طی این بازدید ضمن تاکید بر رفع مشکلات در حوزه خدمات بندری از جمله تسریع در اتمام علائم دریایی، روشنایی محوطه و اسکله ها، بر مساعدت ارگان های ذیربط برای حل مشکل سوخت شناورها و رونق فعالیت های تجاری تاکید کرد.

  راستاد و هیات همراه در ادامه بازدید از بنادر کوچک استان خوزستان، وارد بندر اروندکنار در حاشیه اروند رود از توابع شهرستان آبادان شدند و از بخش های مختلف این بندر کوچک محلی که با سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی  به منظور کمک به رونق کسب و کار و تجارت محلی توسعه و بهسازی بازدید کردند.

راستاد طی این بازدید ضمن گفت و گو با نمایندگان لنج داران و فعالین تجاری در این بندر از مسائل و مشکلات آنان مطلع شدند.

۱۳ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۱۷
کد خبر : ۴۴,۹۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید