طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
توئیت‌های مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس از بازدیداز بنادر استان خوزستان
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس از بازدید از بنادر استان خوزستان مطالبی را در جمع بندی وضعیت بنادر جنوبی کشور توئیت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که برای بررسی وضعیت بنادر جنوبی کشور به استان خوزستان رفته بود پس از بازدید از بنادر کوچک و بزرگ سجافی، امام خمینی(ره)، آبادان، خرمشهر، چوئبده و شادگان توئیت های را که در ادامه می آید، نوشت.

دیروز و امروز از بنادر استان خوزستان بازدید داشتم. بنادر سجافی، امام خمینی، شادگان، خرمشهر، آبادان، چوئبده و اروند کنار. بنادر کوچک که مورد استفاده ناوگان سنتی هستند، علیرغم داشتن زیرساخت‌ها و تجهیزات و ظرفیت مناسب، بدون استفاده بوده یا بهره‌برداری کمی از آنها می‌شود.

تسهیل در تامین سوخت مورد نیاز ناوگان سنتی و اجرای هماهنگ تسهیلات و مقررات گمرکی امری ضروری است. قرار شد سازمان هم این مسائل را پیگیری کند.

در بندر خرمشهر ، توسعه و تجهیز پایانه کانتینری در حال تکمیل بوده و تعمیرات اساسی تعدادی از اسکله ها رو به اتمام است. خوشبختانه روند صادرات غیر نفتی در بندر خرمشهر بسیار خوب و نسبت به پارسال حدود 16 درصد بیشتر شده است.

در بندر امام خمینی، با توجه به تجهیزات در اختیار بندر، توان تخلیه کشتی های حامل غلات تا 30 هزار تن در روز وجود دارد. در بدترین حالت و حداکثر ترافیک کشتی، تمام فرآیند ورود، پهلوگیری و تخلیه یک کشتی 60 هزار تنی حامل غلات، 8 روزه انجام می‌شود.

 

آدرس توئیتر محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی: rastad_mohamad@

۱۳ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۴۶
کد خبر : ۴۴,۹۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید