ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
توئیت‌های مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس از بازدیداز بنادر استان خوزستان
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پس از بازدید از بنادر استان خوزستان مطالبی را در جمع بندی وضعیت بنادر جنوبی کشور توئیت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که برای بررسی وضعیت بنادر جنوبی کشور به استان خوزستان رفته بود پس از بازدید از بنادر کوچک و بزرگ سجافی، امام خمینی(ره)، آبادان، خرمشهر، چوئبده و شادگان توئیت های را که در ادامه می آید، نوشت.

دیروز و امروز از بنادر استان خوزستان بازدید داشتم. بنادر سجافی، امام خمینی، شادگان، خرمشهر، آبادان، چوئبده و اروند کنار. بنادر کوچک که مورد استفاده ناوگان سنتی هستند، علیرغم داشتن زیرساخت‌ها و تجهیزات و ظرفیت مناسب، بدون استفاده بوده یا بهره‌برداری کمی از آنها می‌شود.

تسهیل در تامین سوخت مورد نیاز ناوگان سنتی و اجرای هماهنگ تسهیلات و مقررات گمرکی امری ضروری است. قرار شد سازمان هم این مسائل را پیگیری کند.

در بندر خرمشهر ، توسعه و تجهیز پایانه کانتینری در حال تکمیل بوده و تعمیرات اساسی تعدادی از اسکله ها رو به اتمام است. خوشبختانه روند صادرات غیر نفتی در بندر خرمشهر بسیار خوب و نسبت به پارسال حدود 16 درصد بیشتر شده است.

در بندر امام خمینی، با توجه به تجهیزات در اختیار بندر، توان تخلیه کشتی های حامل غلات تا 30 هزار تن در روز وجود دارد. در بدترین حالت و حداکثر ترافیک کشتی، تمام فرآیند ورود، پهلوگیری و تخلیه یک کشتی 60 هزار تنی حامل غلات، 8 روزه انجام می‌شود.

 

آدرس توئیتر محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی: rastad_mohamad@

۱۳ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۴۶
کد خبر : ۴۴,۹۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید