پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

برگزاری دوره تخصصی کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) در بندر چابهار

برگزاری دوره تخصصی کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) در بندر چابهار
به منظور ارتقاء دانش پرسنل عملیات دریایی با اثرات منفی و تهدیدات آلودگی های نفتی و همچنین آشنایی با راهکارهای لازم برای آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی با استفاده از کنوانسیون بین المللی (OPRC) در سوانح دریایی؛ دوره آموزشی تحت عنوان کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی به مدت دو روز در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار گردید.
سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم سازمان بنادر و دریانوردی اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی و استقرار سیستم ملی برای مقابله سریع و مؤثر با آلودگی نفتی در چارچوب یک طرح ملی مقابله با آلودگی نفتی با مشارکت کلیه ارگانهای ذیربط بر اساس کنوانسیون بین المللی (OPRC) می باشد. 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا و به منظور ارتقاء دانش پرسنل عملیات دریایی با اثرات منفی و تهدیدات آلودگی های نفتی و همچنین آشنایی با راهکارهای لازم برای آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی با استفاده از کنوانسیون بین المللی (OPRC) در سوانح دریایی؛ دوره آموزشی تحت عنوان کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) به مدت دو روز در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار گردید.
وی اشاره نمود: با توجه به شرایط خاص زیست محیطی و ترافیک سنگین دریایی در منطقه دریایی خلیج فارس و دریای عمان، محدوده مورد نظر نیازمند حفاظت و مراقبت در برابر آلودگی های زیست محیطی می باشد. لذا کلیه بهره برداران از دریا، اعم از صیادان، بخش حمل و نقل دریایی، شرکت های کشتیرانی تجاری و نفتی، موظف می باشند ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه، آمادگی لازم برای مقابله با سوانح نفتی را بر اساس دستورالعمل های کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) در خود ایجاد نمایند.
ابراهیمی در ادامه تصریح کرد:  مرکز واکنش شرایط اضطراری این اداره کل با بهره مندی از تجهیزات بروز و کارشناسان مجرب، بصورت 24 ساعته آمادگی دارد در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی، بلافاصله وارد عمل شده و طرح همکاری و مقابله با آلودگی نفتی استان را فعال نماید.
 شایان ذکر است تمامی دریانوردان و مسافران دریایی در صورت مشاهده هرگونه آلودگی دریایی در آبهای استان سیستان و بلوچستان می توانند مراتب را از طریق شماره تلفن 1550 (بدون پیش شماره)، به مرکز جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی اطلاع رسانی نمایند.

 

دوره مقابله با آلودگی

۱۲ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۱۹۰