بندر چابهار؛ پیشتاز در زیرساخت های عمرانی/پیشرفت 86 درصدی عملیات استحصال از دریا فاز 2 طرح توسعه بندر شهید بهشتی/ گام بلند بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در توسعه زیرساخت ها حمل یکسره محموله های گندم ترانزیتی کشور هند به افغانستان/نخستین محموله گندم اهدایی هند از طریق چابهار به افغانستان رسید/ ترانزیت 5 هزار تن گندم از دروازه ملل به افغانستان طی 12 روز صادرات اولین محموله ۴۵ هزار تنی مواد معدنی در سال ۹۹ / طوفان کرونا در جهان؛ تخلیه و بارگیری همزمان ۶ کشتی در بندر چابهار تسریع در تأمین تجهیزات استراتژیک بنادر کشور با اولویت بندر چابهار/بندر شهید بهشتی چابهار یکی از 8 پروژه مهم در راستای جهش تولید/ مکان نمایی و نصب رادار هواشناسی در بندر چابهار/ آغاز عملیات اجرایی کریدور لجستیک بندر چابهار اولویت فنی و مهندسی در سال 99 برنامه ریزی برای ارتقای خدمات هواشناسی دریایی در استانهای ساحلی/ بکارگیری روش های نوین و مکانیزه برای تبادل اطلاعات هواشناسی دریایی/ اپلیکیشن های کاربردی مرتبط با هواشناسی دریایی، عملیاتی می شود تکمیل فاز اول لایروبی نگهداری حوضچه و کانال بندر شهید کلانتری چابهار/ برداشت بیش از ۴۰ هزار متر مکعب مواد رسوب شده و دسترسی به عمق مطلوب/ آغاز عملیات لایروبی فاز ۲ و ۳ حوضچه و کانال بندر شهید کلانتری طرح جامع بنادر کشور؛ در مرحله نهایی/ لزوم تحرک جدی برای جبران فوری وقفه پروژه های بنادر کشور به دلیل شیوع کرونا/ تشریح وظیفه ملی سازمان بنادر در حوزه ساخت و سازهای ساحلی/ جمع بندی در مورد ۷۰ میلیون دلار از طرح تحول صنایع دریایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان روز جهانی کار و کارگر را تبریک گفت پهلوگیری و تخلیه همزمان 3 کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ارتقاء آموزش و مهارت های تخصصی در حوزه منابع انسانی/برگزاری ۱۶ هزار نفرساعت دوره آموزشی در سال ۹۸/ آغاز دوره های آموزش مجازی مبتنی بر هوشمندسازی در سال 99
نقش ویژه 'گادکاری' در گسترش روابط اقتصادی ایران و هند
به پایگاه تحلیلی مدرن دیپلماسی در مقاله ای بااشاره به نقش نیتین گادکاری در گسترش روابط ایران و هند نوشت وزیر کشتیرانی هند نقش پررنگ و موثری در توسعه روابط دهلی نو و تهران داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ این پایگاه تحلیلی که تحولات آسیا را رصد می کند افزود:در چند ماه اخیر حضور و عملکرد وزیر حمل و نقل و کشتیرانی هند به اندازی در روابط میان هند و ایران نقش آفرین بوده که رسانه‌های هندی آن را به «اثر گادکاری» نامیده‌اند.
در ادامه این مطلب آمده است همان‌طور که علم فیزیک توانست با ابتکارات نوین «نیوتن» به شکوفایی برسد، دولت نارندرا مؤدی نخست وزیر هند نیز توانست با عملکرد بسیار خوب گادکاری روابط اقتصادی میان ایران و هند را وارد مرحله جدیدی کند.
این پایگاه تحلیلی ،هدایت طرح چابهار را از عملکرد مهم گادکاری دانست و اضافه کرد این طرح تغییر مهمی در روابط ایران و هند ایجاد کرده است.
در ماه دسامبر نیز نیتین گادکاری توانست با هدایت مذاکرات میان دهلی نو و تهران به توافق جدید مکانیسم پرداخت روپیه دست یابد که در زمان‌های اوج تحریم‌های آمریکا، ادامه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و هند به‌جای استفاده از دلار آمریکا از طریق روپیه هند پیگیری می‌شود.
به نوشته این پایگاه اروپایی ،گادکاری در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در دهلی نو بر محورهای مکانیسم پرداخت روپیه، همکاری میان دو کشور برای توسعه بندر چابهار و افتتاح یک بانک ایرانی در هند ،گفت وگو کرد.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که از هفتم تا نهم ژانویه (17 تا 19 دی ماه) برای حضور در کنفرانس رایسینا به دهلی نو سفر کرد،در حاشیه این کنفرانس با تعدادی از مقامات ارشد دولت هند دیدار و گفت و گو کرد.
بعد از دیدار گادکاری با وزیر خارجه ایران، بسیاری از رسانه‌های هندی این دیدار را به‌عنوان تصویر بزرگ در ذهن دو کشور توصیف کردند و از گشایش بانک خصوصی ایران در بمبئی استقبال کردند.
به گزارش روزنامه تایمز ایندیا، نیتین گادکاری وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه‌های هند در دیدار با محمد جواد ظریف افزود: دولت هند هم اکنون مجوز فعالیت یک بانک ایرانی در بمبئی را صادر کرده است.
براساس این گزارش، بانک پاسارگاد تا سه ماه آینده شعبه خود در شهر بمبئی را افتتاح خواهد کرد و از این بانک برای انجام نقل و انتقالات مالی استفاده خواهد شد.
وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه‌های هند فعالیت‌های انجام شده در خصوص چابهار را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دیدار با ظریف مسائل زیادی حل شده و نخستین کشتی از برزیل در چابهار پهلو گرفته است.
وی خاطرنشان کرد در این دیدار در خصوص مبادله کالا با کالا میان دو کشور نیز گفت‌وگو و وزیر خارجه ایران نیز در این دیدار پیشنهادهای زیادی مطرح کرد.
۲۶ دی ۱۳۹۷ ۰۰:۴۷
کد خبر : ۴۵,۰۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید