ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
آغاز عملیات اجرایی وبهره برداری از 8 پروژه بزرگ سرمایه گذاری و سرمایه ای در بندرامام خمینی(ره)
با حضور وزیر راه و شهرسازی هشت پروژه بزرگ سرمایه گذاری و سرمایه ای در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با هدف توسعه روساخت های بندری متناسب با نیاز مشتریان به ارزش 7044 میلیارد ریال طی روز چهارشنبه 26 دی ماه 97 عملیات اجرایی آن آغاز و یا به بهره برداری رسید.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه هیأتی مرکب از معاونین و مدیران کل این وزارتخانه طی روز چهارشنبه 26 دی ماه سال جاری با سفر به منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از روند پیشرفت ساخت و ساز پروژه های بزرگ عمرانی و توسعه و فعالیت های جاری در آن بازدید کرد و همزمان با حضور آنان عملیات بهره برداری و اجرایی 8 پروژه سرمایه گذاری و سرمایه ای آغاز شد. طی این بازدید، علیرضا شریعتی استاندار خوزستان،علی گلمرادی نماینده مردم جنوب استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین تابش امام جمعه شهر بندر امام خمینی(ره)، عادل دریس مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و جمعی از اعضای شورای اداری این اداره کل وی را همراهی می کردند.

 

1-آغاز عملیات اجرایی احداث  مجتمع خدمات رفاهی و اداری

این پروژه با سرمایه گذاری شرکت آسوده بار انداز به ارزش 529 میلیارد ریال با هدف ارائه خدمات رفاهی به جامعه دریایی و بندری و مردم منطقه ضمن ایجاد  100 فرصت شغلی مستقیم احداث می گردد.

 

2- آغاز عملیات اجرایی پروژه تعمیرات  اساسی جاده دسترسی مجتمع بندری امام خمینی(ره)

این پروژه با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال و با هدف مرمت و بهسازی این مسیر دسترسی مهم با ایجاد 65 فرصت شغلی در این مجتمع بزرگ بندری آغاز می گردد.

 

3- بازدید  از کارخانه خوراک دام و طیور شرکت مشاهیر سیویل سازه

این کارخانه  به مساحت 3 هزار مترمربع  با تولید سالانه 240 هزار تن  خوراک دام  و طیور  تأثیر به سزایی  در کاهش وابستگی  به منابع خارجی  و خروج  ارز از کشور و ایجاد  ارزش افزو.ده  ایفا می کند.

 

4-آغاز عملیات اجرایی کارخانه بایو اتانول

این پروژه با سرمایه گذاری شرکت آبادانی گستر تهران به ارزش 5460  میلیارد ریال با هدف ایجاد ارزش افزوده از غلات و تولید سوخت پاک  احداث و زمینه اشتغال 95 نفر فراهم خواهد شد.

5- آغاز عملیات اجرایی کارخانه فرآوری و بسته بندی سویا 

این پروژه با سرمایه گذاری شرکت صنعت سازان شاداب جی با هدف ایجاد استقرار صنایع  تولیدی و ارزش افزوده مرتبط باغلات و ایجاد شهر لجستیک غلات در این مجتمع بزرگ بندری  به ارزش 121 میلیارد ریال ضمن  ایجاد  40 فرصت شغلی جدید احداث  می شود.

 

6- بازدید از کارخانه روغن کشی نوید  خلیج فارس

این کارخانه  به مساحت 34 هزار متر مربع به همراه 63 مخزن به ظرفیت 132 هزار تن و 48 سیلو به ظزفیت 400هزار تن زمینه لازم را برای خودکفایی کشور در زمینه ولید روغن خوراکی و کنجاله خوراک دام فراهم  می آورد.

 

7- آغاز بهره برداری از انبارهای چند منظوره نگهداری کالا

این پروژه به ارزش 227 میلیارد ریال با هدف افزایش ظرفیت انبارش و نگهداری کالاهای اساسی با سرمایه گذاری شرکت تی تی گستران شمال  ضمن ایجاد  30 فرصت شغلی جدید در این مجتمع بزرگ بندری به بهره برداری می رسد.

8- آغاز بهره برداری از انبارهای چند منظوره نگهداری کالا

این پروژه به ارزش 133 میلیارد ریال با هدف افزایش ظرفیت انبارش و نگهداری کالاهای اساسی با سرمایه گذاری شرکت سازه پایدار راوند ضمن ایجاد  20 فرصت شغلی جدید در این مجتمع بزرگ بــندری به بهره برداری می رسد.

9- آغاز بهره برداری از انبارهای چند منظوره نگهداری کالا

این پروژه به ارزش 181 میلیارد ریال با هدف افزایش ظرفیت انبارش و نگهداری کالاهای اساسی با سرمایه گذاری شرکت دانه طلایی آمل  ضمن ایجاد 30 فرصت شغلی جدید در این مجتمع بزرگ بـــندری به بهره برداری می رسد.

 

10- بازدید از پروژه احداث  سیلوی غلات  150 هزار تنی

این پروژه با سرمایه گذاری شرکت نظم آفرینان صنعت سهند درمساحتی معادل 74 هزار مترمربع  ضمن احداث سیلوهای نگهداری غلات به ظرفیت 150 هزار تن  زمینه لازم  را برای تخلیه و بارگیری غلات در قالب پایانه تمام مکانیزه غلات  فراهم می سازد.

 

11- بازدید از شرکت پارسیان ریل شرق

این پایانه ریلی در مساحتی معادل 30418 مترمربع ضمن برخورداری از خطوط ریلی و تأسیسات  بارگیری ریلی و کامیونی  و 12 سیلوی غلات به ظرفیت 50هزار تن و 4800 متر مربع انبار پشتیبانی  زمینه  را برای تخلیه و بارگیری مکانیزه غلات فراهم کرده است.

 

12- آغاز بهره برداری  از مخازن نفتی  

این پروژه با سرمایه گذاری شرکت نگین بنادر ایرانیان  با هدف افزایش ظرفیت و انبارش نگهداری فرآورده های نفتی به ارزش 93 میلیارد ریال ضمن فراهم ساختن 20 فرصت شغلی  در این مجتمع بزرگ بندری  به بهره برداری می رسد.

 

در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره)  بهره برداری از  4 پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی به ارزش 634 میلیارد ریال و عملیات اجرایی 3 پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی و یک پروژه سرمایه ای با اعتبارات دولتی جمعا به ارزش 6410 میلیارد ریال آغاز گردید.


بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 85

بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 81

 


بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 31
بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 30
بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 26
بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 25
بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 24
بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 22
بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دی ماه 97 21

 

۲۶ دی ۱۳۹۷ ۲۳:۵۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۵,۰۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید