ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
برگزاری دومین اجلاس بزرگداشت نماز و قرآن در اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان  بلوچستان
دومین اجلاس بزرگداشت "نماز و قرآن" و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد موسوی امام جمعه شهرستان چابهار و جمعی از مدیران شهرستان در اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان بلوچستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ در راستای بزرگداشت، ترویج و اعتلای اولی ترین فریضه الهی دومین اجلاس "نماز و قرآن" و کاهش آسیب های اجتماعی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. 
 
در این مراسم که در آستانه چهلمین بهار شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمدموسوی امام جمعه شهرستان چابهار، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا غلامی مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار و جمعی از مدیران شهرستان چابهار برگزار گردید، آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری قرائت گردید.
امام جمعه شهرستان چابهار در این مراسم با ذکر فرازهای از مفاهیم قرآن بیان کرد: اسلام دین کامل و قرآن آخرین کتاب الهی و مصدق تورات و انجیل و مکمل ادیان الهی است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در بیان اهمیت نماز و قرآن گفت: اسلام دین اخلاق و اکمال ارزشهای انسانی است. هدایت قرآن صراط مستقیم و متابعت از آیات قرآن انسان را به کمال می رساند. 
امام جمعه شهرستان چابهار به مناسبت چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و بیان توسعه های عمرانی در بندر چابهار ، لایروبی، ساخت و احداث اسکله های طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار را از خدمات دولت و نظام در طول چهل سال انقلاب اسلامی دانست. وی افزود: با اقدامات توسعه ای بندر چابهار هم اکنون این بندر قابلیت پهلوگیری کشتی های پهن پیکر را دارد که در اشتغال زایی و بهبود معیشت مردم در منطقه شایان توجه است. 
وی افزود: انجام اقدامات در مقابل تفرقه افکنی های دشمنان قابل تقدیر است و انقلاب اسلامی ایران مدیون خون شهدا و بر پایه رشادت ها و دلیری های رزمندگان اسلام استوار است. 
بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان همچنین به یمن مصادف بودن این اجلاس با چهلمین بهار شکوهمند انقلاب اسلامی، توسعه کنونی بندر چابهار را مرهون خدمات نظام پس از انقلاب عنوان کرد. 
شایان ذکر است در پایان این مراسم از جمعی از نمازگزاران برتر اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و مدیران مجتمع مدارس وابسته تجلیل شد.
همچنین به منظور تشویق، ترویج و اشاعه فرهنگ نماز از دانش آموزان برگزیده با موضوعات نقاشی، داستان نویسی و مقاله نویسی با "موضوع نماز و قرآن" تقدیر بعمل آمد.

 

اجلاس نماز

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۳۲
کد خبر : ۴۵,۲۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید