تاکید بر اهمیت توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری بندر چابهار با پاکستان / بندر چابهار دارای ظرفیت های فراوان تجاری، ترانزیتی و گردشگری است/ بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش و تخلیه و بارگیری همزمان کشتی های ک
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت: توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری و تقویت زیرساخت های حمل و نقلی جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی بین ایران و پاکستان از طریق بندر چابهار، حائز اهمیت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی هنردوست که در رأس هیأتی از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری و ظرفیت های تجاری و ترانزیتی این بندر بازدید کرد، افزود: توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری و تقویت زیرساخت های حمل و نقلی جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی بین ایران و پاکستان از طریق بندر چابهار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: بندر چابهار دارای ظرفیت های فراوان تجاری، ترانزیتی و گردشگری است که برای توسعه مناسبات بین دو کشور ایران و پاکستان تلاش خواهد شد.
بهروز آقایی؛  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان هم ضمن تشریح فرصت های سرمایه گذاری و ظرفیت های بندر چابهار، گفت: بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی و افزایش ظرفیت عملیاتی این بندر از ۲ دو نیم میلیون تن به ۸ و نیم میلیون تن در سال و با تأمین تجهیزات استراتژیک مدرن، این بندر قابلیت پذیرش و تخلیه و بارگیری همزمان کشتی های کانتینر و فله را با نرم مطلوب داراست.
وی افزود: موقعیت راهبردی و منطقه ای چابهار در دسترسی به کشورهای محصور در خشکی به آبهای آزاد و کشورهای CIS علاوه بر ترانزیت و افزایش سهم تجارت دریایی کشور در توسعه اقتصادی محور شرق و کشور بسیار حائز اهمیت است.
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۸
کد خبر : ۴۵,۲۹۰

نظرات بینندگان


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.