تشکیل دهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان: بندر به مثابه هویت و عامل توسعه و محرک چابهار و منطقه است و اثرگذار در آینده
دهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان و حضور سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار، فرماندار شهرستان کنارک، مدیر عامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، (شنبه 13 بهمن) در محل دبیرخانه این کمیته (در بندر شهید بهشتی چابهار) تشکیل جلسه داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ دهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان، دبیری مدیر کل بنادر و دریانوردی و  حضور سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار، فرماندار شهرستان کنارک، مدیر عامل منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، (شنبه 13 بهمن) در محل دبیرخانه این کمیته (بندر شهید بهشتی چابهار)، با رویکرد ضرورت "احداث بندر تجاری شهر کنارک و زرآباد و  احداث آزادراه ساحلی از درب شرقی بندر" تشکیل جلسه داد.
رئیس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان با تأکید بر اینکه بندر چابهار به مثابه هویت، عامل و محرک توسعه استان و منطقه و اثرگذار در آینده سیاسی- اقتصادی کشور است، تصریح کرد: کلیه مطالعات و اجرای پروژه ها می بایست با پیش نگری، پیش بینی و پیشگیری و نیز با لحاظ نمودن رشد جمعیتی آینده شهر چابهار و ترافیک کالای بندر صورت پذیرد و برای این منظور  می بایست مکان هایی در اطراف شهر چابهار برای پسکرانه بندر و موضوعات لجستیک و ارزش افزوده کالا در نظر گرفته شود.

کمیته سواحل

استاندار سیستان و بلوچستان سرعت بخشیدن در تصمیم گیری برای نحوه اتصال راه آهن به بندر، احداث بزرگراه با لحاظ آینده نگری در این حوزه و نیز انجام مطالعات تدقیق طرح ICZM استان سیستان و بلوچستان را در اسرع وقت با هماهنگی ارگان های مربوطه مورد تأکید قرار داد.

موهبتی تصریح کرد: کلیه دستگاه های شهرستان و استان موظف به همکاری با مشاورین طرح ICZM استانی می باشند و  می بایست در کوتاهترین زمان ممکن و در پاسخگویی به استعلامات اقدام نمایند تا در زمان مناسب بتوان از نتایج این طرح مهم و استراتژیک در تصمیم گیری های مدیریتی بهره گیری نمود.
از مهمترین مصوبات دهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان؛ تصویب تبدیل بندر زرآباد به شهرستان زرآباد از طریق احداث بندر چند منظوره تجاری- صیادی، ضرورت احداث بندر تجاری کنارک از طریق تشریک مساعی کلیه ارگان ها و بهره گیری از زیرساخت های موجود دولت در آن شهر و انتقال اسکله نصب سریع بندر شهید بهشتی به بندر کنارک و انجام تشریفات واگذاری اسکله مسافری کنارک به سرمایه گذار بخش خصوصی، و نیز تسریع در انجام مطالعات و احداث آزاد راه ساحلی از درب شرقی بندر شهید بهشتی تا کیلومتر 19 (پلیس راه چابهار) بود.
وی در خصوص برگزاری همایش روز چابهار در هفتم اسفند ماه سال جاری و با حضور 35 کشور مدعو در چابهار افزود: تشریک مساعی کلیه دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری هر چه بهتر مراسم در راستای بهره گیری از تمامی امکانات دستگاهی در روز همایش مورد تأکید واقع گردید.
رئیس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان افزود: به جهت بررسی و ابهام زدایی و ضیق وقت، کلیه طرح ها و مطالعات مورد بررسی در جلسه کمیته می بایست دو هفته پیش از تشکیل جلسه توسط مشاور طرح به ارگان ها و سازمان های مربوطه ارسال و متعاقب آن ویرایش و ارائه گردد.
وی تأکید کرد: اسناد بالادستی مربوط به مطالعات در طرح ها پیوند شود و استعلامات لازم از دستگاه های مرتبط از جمله اداره برق، شرکت نفت، گاز مستندا ارائه گردد.

کمیته سواحل

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۶:۳۰
کد خبر : ۴۵,۴۱۵

نظرات بینندگان


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.