مدیرعامل بنادر و دریانوردی در همایش بین المللی توسعه چابهار مطرح کرد:
سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیون یورویی بخش خصوصی در بندر چابهار
محمد راستاد: ۲۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار منعقد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان‌ بنادر و دریانوردی در همایش بین المللی توسعه چابهار که با حضور میهمانان خارجی و داخلی در سالن همایش های بین المللی چابهار برگزار شد گفت: سال گذشته توسط رئیس جمهور و جمعی از مهمانان مراسم بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر چابهار را شاهد بودیم، طرحی که ظرفیت این بندر را از ۲.۵ میلیون تن در سال به ۸.۵ میلیون تن افزایش داد.‌

محمد راستاد افزود: متعاقب این رویداد شاهد تحولات مثبتی در بندر چابهار بودیم، بخشی دیگر از تجهیزات بندر شامل شش دستگاه مکنده غلات با ۱۷.۵ میلیون یورو اعتبار وارد و به تجهیزات قبلی که بالغ بر ۳۱ دستگاه با ۴۰ میلیون یورو بود اضافه شد. وی ادامه داد: ۲۴۰ میلیون یورو قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار  منعقد شده است، این سرمایه گذاری ها در زمینه تاسیاست روبنایی، مخازن نگه داری انواع کالا، سیلوی غلات و پایانه مکانیزه اقلام معدنی بوده است. وی اظهار کرد: در این مدت میزان تخلیه و بارگیری در بندر چابهار بالغ بر ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این میزان افزایش فعالیت، بالاترین و بهترین عملکرد در میان بنادر کشور است که به بندر چابهار تعلق دارد. به گفته راستاد، خط کانتینری مسیر هند - چابهار - بندر عباس راه اندازی شده و سه کشتی در این مسیر تردد داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار و بهره برداری موقت ترمینال یک بندر توسط شرکت آی پی جی ال هند آغاز شده است. الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار به منطقه آزاد در شورای عالی مناطق آزاد مصوب شده و در کمیسیون های تخصصی مجلس مطرح و تصویب شده است و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۵۵
کد خبر : ۴۵,۶۹۷