وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی توسعه چابهار مطرح کرد:
هدف گذاری ها برای افزایش ظرفیت بندر چابهار به ۷۷ میلیون تن
محمد اسلامی: با سرمایه گذاری به عمل آمده هدف دست یافتن به ظرفیت ۷۷ میلیون تن در سال برای بندر چابهار در دستور کار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و وریانوردی سیستان و بلوچستان، وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی توسعه چابهار گفت: تعاملات، تفاهم نامه ها و قراردادهایی که عملیاتی شده، فرصت توسعه بندر چابهار را به عنوان قطب بندری و ترانزیت تشدید کرده است. دکتر اسلامی افزود: موافقت نامه سه جانبه که میان ایران، افغانستان و هند مبادله شد فضای توسعه و پیشرفت را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: ظرفیت بندر چابهار در فاز اول توسعه از ۲.۵ به ۸.۵ میلیون تن افزایش پیدا کرد. با سرمایه گذاری به عمل آمده هدف دست یافتن به ظرفیت ۷۷ میلیون تن در سال برای بندر چابهار در دستور کار است و با سرعت دنبال می شود. وی اظهار کرد: بهره گیری از بندر چابهار کاهش چشمگیری در زمان و هزینه انتقال بار کشورهای منطقه را به همراه دارد و اقتصاد کشورهای منطقه را به هم متصل خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ابن بندر  می تواند با ایفای نقش محوری در شبکه لجستیک روند توسعه و بالندگی را طی کند و جایگاهی را برای همه ذی نفعان اقتصادی به وجود آورد. دکتر اسلامی ادامه داد: با توجه به این که  ۹۰ درصد تجارت جهانی از طریق تجارت دریایی انجام می شود، این رونق می تواند در تحقق اهداف کمک کند‌. به گفته وزیر راه و شهرسازی، خط راه آهن از اصلی ترین برنامه های جمهوری اسلامی ایران در دوره کنونی و برای تحرک بخشیدن به توسعه منطقه است.

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۴۵,۶۹۸