ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی توسعه چابهار مطرح کرد:
هدف گذاری ها برای افزایش ظرفیت بندر چابهار به ۷۷ میلیون تن
محمد اسلامی: با سرمایه گذاری به عمل آمده هدف دست یافتن به ظرفیت ۷۷ میلیون تن در سال برای بندر چابهار در دستور کار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و وریانوردی سیستان و بلوچستان، وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی توسعه چابهار گفت: تعاملات، تفاهم نامه ها و قراردادهایی که عملیاتی شده، فرصت توسعه بندر چابهار را به عنوان قطب بندری و ترانزیت تشدید کرده است. دکتر اسلامی افزود: موافقت نامه سه جانبه که میان ایران، افغانستان و هند مبادله شد فضای توسعه و پیشرفت را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: ظرفیت بندر چابهار در فاز اول توسعه از ۲.۵ به ۸.۵ میلیون تن افزایش پیدا کرد. با سرمایه گذاری به عمل آمده هدف دست یافتن به ظرفیت ۷۷ میلیون تن در سال برای بندر چابهار در دستور کار است و با سرعت دنبال می شود. وی اظهار کرد: بهره گیری از بندر چابهار کاهش چشمگیری در زمان و هزینه انتقال بار کشورهای منطقه را به همراه دارد و اقتصاد کشورهای منطقه را به هم متصل خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ابن بندر  می تواند با ایفای نقش محوری در شبکه لجستیک روند توسعه و بالندگی را طی کند و جایگاهی را برای همه ذی نفعان اقتصادی به وجود آورد. دکتر اسلامی ادامه داد: با توجه به این که  ۹۰ درصد تجارت جهانی از طریق تجارت دریایی انجام می شود، این رونق می تواند در تحقق اهداف کمک کند‌. به گفته وزیر راه و شهرسازی، خط راه آهن از اصلی ترین برنامه های جمهوری اسلامی ایران در دوره کنونی و برای تحرک بخشیدن به توسعه منطقه است.

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۴۵,۶۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید