ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری رشد 330 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار/ ترانزیت کالا از دروازه ملل 157 برابر شد متصل شدن 1900 کیلومتر از راههای کشور به شبکه ریلی تا پایان سال/ ریل گذاری 700 کیلومتر در بندر چابهار تا پایان امسال اجرای طرح احضار پرسنل و گشت تجمیعی یگان حفاظت در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار گام های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر توسعه سواحل مکران/ آغاز واگذاری موج شکن های چند منظوره مردمی در سواحل مکران دهلی نو به دنبال گسترش همکاری ها با ایران در بندر چابهار است موقعیت استراتژیک بندر چابهار برای فعالان اقتصادی/ کاهش مسیر حمل و نقل دریایی با استفاده از بندر چابهار بیان دیدگاه ها و بررسی مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی/ تلاش حداکثری در جهت تسهیل و رفع موانع و مشکلات پروژه های سرمایه گذاری /تسریع در پروژه ها و حمایت از بخش خصوصی عامل رشد و توسعه اقتصادی استان بسته های تشویقی دروازه ملل برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی/ تخفیفات بی نظیر بندر چابهار در زنجیره حمل و نقل دریایی/ از تخفیفات 87 درصدی هزینه انبارداری تا معافیت 100 درصدی در تخلیه کانتینرهای خالی پیشرفت برنامه ها و افزایش ظرفیت؛ جلوه ای از تلاش جهادگونه کارکنان بندر چابهار/ رشد ۹۵ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از بزرگترین بندر اقیانوسی کشور
آیت الله سلیمانی در همایش بین المللی توسعه چابهار مطرح کرد:
ظرفیت های بی نظیر بندر چابهار
چابهار تنها منطقه آزاد متصل به سرزمین اصلی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بناور و دریانوردی سیستان و بلوچستان، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در همایش بین المللی توسعه چابهار اظهار کرد: این نشست در راستای شناخت خودمان است، چابهار ظرفیت بی مانندی دارد، پتانسیل هابی هایی که خدا در اختیارمان قرار داده است. آیت الله عباسعلی سلیمانی با بیان این که چابهار یعنی بندر خارج بودن از منطقه بحران، چرا که در دوران هشت سال جنگ نابرابر تمام بنادر ایران به جز بندر چابهار در تیر رس دشمنان بود.
به گفته امام جمعه زاهدان، چابهار یعنی مهم ترین و اقتصادیترین مسیر ترانزیت کالا به افغانستان از نظر هزینه حمل و مسیر دسترسی سریع، کوتاه ترین مسیر دسترسی آسیای میانه به آب های آزاد، چابهار تنها منطقه آزاد متصل به سرزمین اصلی است. وی گفت: چابهار یعنی اقتصاد استان و کل منطقه به مرز پاکستان و شبکه ریلی کشور و تبدیل شدن به پل ارتباطی ریلی و اروپا با آسیای جنوب شرقی کشور، چابهار به معنی همجواری با کشوهای عمان، افغانستان، پاکستان و دسترسی به آب های آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز است. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: چابهار باید دروازه تحول اقتصاد نه تنها برای شرق ایران بلکه برای کل کشور باشد. در کشورهای مختلف و کل آسیای میانه و حتی اروپا  سخن از چابهار است.

 

چابهار; بهترین نقطه امن برای سرمایه گذاران

امام جمعه اهل سنت زاهدان هم گفت:بهترین فرصت است که ملت های جهان از این نقطه امن و فرصت برای صادرات و واردات استفاده کنند. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی با اشاره به حضور نمایندگان ملت ها و کشورهای مختلف در این همایش اظهار کرد: چابهار بهترین موقعیت را دارد، زیرساخت های بندر ایجاد و آماده شده ولی نیاز است بیشتر به زیرساخت ها توجه شود و راه و راه آهن رونق پیدا کند تا شرایط برای توسعه سرمایه گذاری ها فراهم شود. وی با تاکید بر امنیت منطقه اظهار کرد: انسجام و امنیت سبب توسعه منطقه می شود، با توجه به فراهم بودن شرایط در این منطقه از سرمایه گذاران دعوت می کنیم که از ظرفیت های بندر چابهار استفاده کنند.

 

مولوی عبدالحمید

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۷
کد خبر : ۴۵,۶۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید