یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

اخبار

استاندار سیستان و بلوچستان در همایش بین المللی توسعه چابهار مطرح کرد:

۷ اسفند؛ روز تاریخی بندر چابهار

۷ اسفند؛ روز تاریخی بندر چابهار
احمدعلی موهبتی: هفتم اسفند گرامیداشت روز تاریخی در توسعه روابط تاریخی و برقراری پیوند و گسترش کشورها با افکار، اندیشه ها و اصول مشترک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، استاندار سیستان و بلوچستان، در همایش بین المللی توسعه چابهار گفت: چابهار دارای قابلیت های بسیاری است، هفتم اسفند گرامیداشت روز تاریخی در توسعه روابط تاریخی و برقراری پیوند و گسترش کشورها با افکار، اندیشه ها و اصول مشترک است. احمد علی موهبتی افزود: زمینه ورود سرمایه و فناوری در منطقه فراهم می شود و چابهار نقطه تمرکز خواهد بود، نقطه ای استراتژیک که نگاه ها را در سطح ملی و بین المللی به خود معطوف داشته است.
وی بیان کرد: با نگاه ویژه مسئولان به توسعه این منطقه، تحول و افزایش ظرفیت بارگیری و تخلیه در بندر چابهار رخ داده است. استاندار گفت: چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران می تواند به عنوان هاب منطقه ای ترانزیت و ترانشیپ و کانون مسافرت های دریایی نقش ایفا کند. تقویت پیوند ملت های منطقه و کمک به کشورهای محصور در خشکی از طریق بندر استراتژیک چابهار، ارتقای مولفه های اقتصادی و اجتماعی مردم کشورهای منطقه از طریق افزایش مبادلات منطقه ای و توسعه اقتصادی دریا محور از آرمان های بندر چابهار است.
۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۴۴۷