ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار ایجاد مناطق آزاد به منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت های بنادر است/ ضرورت ایجاد مسیرهای ریلی به منظور دسترسی هرچه بهتر به بندر چابهار توسعه بندر چابهار، پیشانی توسعه سواحل مکران/اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی در طرح جامع لحاظ شده است اولویت ایجاد مزیت و جاذبه اقتصادی با رویکرد زنجیره حمل و نقل در بندر چابهار / پروژه های زیربنایی در بندر شهید بهشتی به سرعت تکمیل شود/ تعمیرات اساسی و استانداردسازی انبارها به سرعت و قدرت آغاز عملیات اجرایی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی بنادر در بندر چابهار/ بهره بر داری از ایستگاه جزر و مد سنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان/ محصولات استان کرمان از طریق بندر چابهار صادر شد بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ اشتغال 1050 نفر در شرکت های سرمایه گذاری و عمرانی بندر چابهار هیچ نیرویی در حوزه بهداشت و درمان بندر چابهار جذب نشده است
مقام نخست بندر امیر آباد در دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی‌ورزشی آتش‌نشانان
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: سیستم اطفای حریق از مهمترین مواردی است که باید در بنادر شمالی مد نظر قرار گیرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانی بنادر کشور که به میزبانی بندر انزلی برگزار شد، اظهار داشت: نتیجه این مسابقات به تلاش آتش نشان در سازمان بر می گردد که بتوانند این تجربیاتی که در این دوره بدست آوردند را در شرایط سخت بهره بجویند و تاثیر گذار باشند و این مسابقات نوعی ایجاد همدلی در بین همکاران در سطح کشور است و حضور نیروهای اسوه آتش نشان در این مسابقات بسیار موجب مباهات است.
وی تصریح کرد: سیستم اطفای حریق از مهمترین مواردی است که باید در بنادر شمالی مد نظر قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: نیازمند تجهیزات اطفای حریق برای مقابله با حوادث احتمالی هستیم چون بنادر شمالی به سمت بنادر غله ای و حمل و نقل این محصولات پیش می روند.
چنگیز جوادپور؛ مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و  HSE سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این مراسم عنوان کرد: ورزشکاران رشته های مختلف برای آمادگی در ورزش های فردی و گروهی تمرین و ممارست می کنند تا توانمندی خود را افزایش دهند به لحاظ اینکه در مسابقات پیروز شوند و نتیجه آن مسابقات کسب جام و افتخار برای کشور و نامدار شدن آن ورزشکاران است.
وی افزود: زمانی که به مسابقاتی نظیر مسابقات آتش نشانی بنادر نگاه می کنیم حاصل این کسب مهارت و توانمندی ،ریسک پذیری و خدمت به مردم است و در این مسابقات مهارت شاغلین در این حرفه کاملا مشهود است.
جواد پور ادامه داد: به لحاظ ارتقای سطح آموزشی و توانمندی علمی نیروهای آتش نشانی وارد مذاکره با شرکت های آموزشی  شدیم و با سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به توافق رسیدیم و دوره ی آموزشی فشرده ای را در دستور کار داریم. از سال آینده این دوره ی آموزشی به صورت ۱۶۰ ساعته در تهران برای تمامی همکاران آتش نشانی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: بررسی کارشناسی سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی در سازمان در دستور کار قرار دارد و ان شالله شاغلین این حرفه از مزیت های مربوطه برخوردار خواهند شد.
علیرضا خجسته مدیر کل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانی بنادر کشور، گفت: برگزاری مسابقات مشاغل خاص بنادر و دریانوردی به جهت لزوم آمادگی و توانمندی و تندرستی شاغلین این حرف است و امکانات آتش نشانی هم در بنادر فراهم می باشد .
وی با اشاره به آتش نشانی دریایی، اذعان داشت:  در سال آتی در دو حوزه بنادر شمال و جنوب مسابقاتی با شرکت کارکنان شناورها برگزار خواهیم کرد چون جز مشاغلی است که در زمینه  عملیاتی در بنادر برای سازمان حایز اهمیت است و قشر وسیعی از نیروهای جوان در آن مشاغل فعالیت می کنند.
دوازدهمین دوره مسابقات عملیاتی ‌ورزشی آتش‌نشانان بنادر  کشور به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در مجتمع بندری انزلی آغاز شد که آتش نشانان بنادر کشور در سه بخش امدادی، آب رسانی در سطح و ترکیبی انفرادی و به مدت دو روز با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان تیم بنادر امیر آباد، بوشهر و انزلی به ترتیب به مقام اول تا سوم را بدست آوردند و همچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات نیز به تیم بندر لنگه اهدا گردید.
در بخش انفرادی سجاد عاشوری از بندر باهنر، حسین الکائی از بندر نوشهر و سید حمید سید نوری به ترتیب اول تا سوم شدند و آصف آزادی از بندر چابهار به عنوان فنی ترین بازیکن این مسابقات از سوی هیئت داوران انتخاب گشت.
۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۸
کد خبر : ۴۵,۷۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید