سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

همایش پاکسازی سواحل مکران در راستای آمادگی سفرهای نوروزی بندر چابهار

همایش پاکسازی سواحل مکران در راستای آمادگی سفرهای نوروزی بندر چابهار
در این همایش بخشی از ساحل دریا از محل خلیج چابهار تا انتهای سواحل اسکله هفت تیر از زباله پاکسازی گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ همایش مردمی و عملیات پاکسازی ساحل شیلات بندر چابهار (صبح امروز چهارشنبه 15 اسفند) با حضور جمعی از مسئولین، کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان، سمن ها، هیئت های ورزشی، دانشجویان و مردم شریف چابهار برگزار گردید. 
در این همایش بخشی از ساحل دریا  از محل خلیج چابهار تا انتهای سواحل اسکله هفت تیر از زباله پاکسازی گردید.

 

همایش پاکسازی سواحل 4

سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان هدف از برگزاری این همایش را القای فرهنگ حفاظت از محیط زیست و مشارکت شهروندان در پاکسازی سواحل بندر چابهار عنوان کرد. 
 
وی افزود: با توجه به اینکه حفاظت از محیط زیست دریایی و سواحل، یکی از مهمترین اهداف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی و سند چشم انداز 20 ساله کشور می باشد و با  پیش رو داشتن سفرهای نوروزی سال 98 ؛ این گونه همایش ها، ایجاد محیطی پاک و فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست در بین اقشار ساحل نشین را بهمراه خواهد داشت. 
 
ابراهیمی در ادامه افزود: طبق اصل پنجاهم قانون اساسی و مسئولیت همگان در برابر حفظ محیط زیست، این مسئولیت پذیری برای تمام افراد جامعه می بایست طوری ترسیم شود تا در آینده اهمیت و درک صحیح حفظ محیط زیست پر رنگ تر گردد. 
وی ضمن تشکر از همکاری دستگاه هایی که در اجرای این همایش مشارکت داشتند، یادآور شد 300  نفر در این همایش حضور داشتند که توانستند نزدیک به یک کیلومتر از سواحل بندر چابهار را پاکسازی نمایند.
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۶۴