ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
راه اندازی سه ستاد گردشگری دریایی در سواحل مکران/ ۱۴۰ فروند قایق تفریحی آماده خدمت به گردشگران/بندر شهید باهنر؛ مرکز پشتیبان طرح نوروزی 98
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان با اعلام خبر راه اندازی سه ستاد گردشگری دریایی در بنادر تیاب، جاسک و سیریک گفت: 140 فروند قایق تفریحی برای انجام گشت های تفریحی دریایی در سواحل مکران ساماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از نخستین روز اجرای طرح نوروزی(25 اسفند)، چهارهزار صندلی در قالب 40 فروند شناور مسافری در بندر شهید حقانی بندرعباس آماده ارائه خدمات ترابری ایمن دریایی به مسافران نوروزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: این شناورها از مبدا بندر شهید حقانی بندرعباس به مقاصد جزایر سه گانه قشم، هرمز و لارک و مسیرهای بازگشت، خدمات خود را ارائه می‌کنند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان در ادامه گفت: با توجه به ظرفیت گردشگری دریایی سواحل مُکران مانند خور خلاصی در شهرستان جاسک، خور آذینی در شهرستان سیریک و خور تیاب در شهرستان میناب، سه ستاد گردشگری دریایی در بندر تیاب، جاسک و سیریک برای ایام نوروز 98 راه‌اندازی شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: 140 فروند قایق برای همین منظور ساماندهی شده و آموزش‌های لازم به صاحبان آنها و جوامع محلی، جهت استفاده از این ظرفیت‌ها ارائه شده است.

محمدحسینی با تاکید بر اینکه ایمنی شناورهای مسافری توسط بازرسان این اداره تحت نظارت و کنترل قرار دارد، افزود: شناورهای تندرو مسافری به صورت روزانه و ماهانه برای حفظ سطح ایمنی، مورد بازرسی قرار می‌گیرند و برای همین منظور بازرس مقیم در بنادر مستقر شده است.

وی با بیان اینکه شماره تلفن 1550 مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان برای پاسخگویی به مسافران دریایی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: شماره تلفن 3111 نیز جهت آگاهی بخشی هموطنان از وضعیت تردد در بنادر مرکز استان هرمزگان راه‌اندازی شده است.

محمدحسینی اضافه کرد: بندر شهید باهنر را به عنوان بندر پشتیبان جهت تردد به جزایر آماده‌ کرده‌ایم تا در صورت نیاز بتوانیم خدمات هر چه بهتری به هموطنان ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته، مانور مدیریت بحران در بندر شهید حقانی و دوره‌های آموزشی برای قایقرانان جزیره هرمز، تیاب، سیریک و جاسک برای آمادگی سفر‌های دریایی نوروز 98 اجرا شده است.

شایان ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران با داشتن 14 جزیره، هر ساله پذیرای میلیون‌ها هموطن از سراسر کشور است که برای تجربه کردن سفرهایی ایمن و خاطره انگیز دریایی، مدتی را در دامن آب‌های فیروزه‌ای رنگ خلیج فارس سپری می‌کنند.

از همین رو فراهم بودن شرایط انجام سفرهای ایمن دریایی، یکی از مهمترین اولویت‌ها در استان هرمزگان است که سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان دستگاه متولی در این بخش با اجرای مانورهای امداد و نجات و برگزاری دوره‌های آموزشی برای دریانوردان و ساحل نشینان، شرایط و آمادگی لازم را برای انجام سفرهای ایمن دریایی را فراهم می‌کند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۵۱
کد خبر : ۴۵,۹۷۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید